İHH İnsani Yardım Vakfı
Kampüsten Suriye’ye uzanan yardım eli
Sakarya Üniversitesi öğrencileri başlattıkları ‘1 Lira 1 Ekmek’ adlı kampanyayla Suriyeli kardeşlerine 2 TIR un yardımında bulundu.
Suriye, Türkiye 15.04.2014

Sakarya Üniversitesinde faaliyet gösteren 12 duyarlı öğrenci topluluğun biraraya gelerek oluşturdukları ‘Suriye Dayanışma Platformu’, savaş nedeniyle mağdur olan Suriyeli kardeşlerine duyarsız kalamadı ve onlar için ‘1Lira 1 Ekmek’ adıyla yardım kampanyası başlattı.

Sosyal medyada kısa sürede büyük destek gören kampanyayla üç hafta içerisinde iki tır un için gerekli para toplandı.Kampanyaya, Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, Fırat Üniversitesi, Hitit Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Almanya Münih Üniversitesi öğrencileri ile Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Serdivan, Adapazarı ve Erenler Belediyesi ve Eğitim-Bir Sendikası da destek verdi.Öğrenciler ayrıca kermesler ve kitap okuma günleri gerçekleştirirken çeşitli konferanslar vererek yardımların kısa sürede toplanmasını sağladı.

Kısa süre içerisinde toplanan nakdi yardımlarla Sakarya İHH İnsani Yardım Derneği’ne giden öğrenciler 2 TIR un yardımı için gerekli olan miktarı teslim ettiler. Daha sonra hazırlanan 2 TIR’lık un yardımı, Suriye’ye iletilmek üzere Kilis Koordine Merkezine ulaştırıldı.

Kilis İHH Koordine Merkezine ulaşan yardım TIR’ları aynı gün içinde Suriye’deki fırınlarımıza gönderildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021