İHH İnsani Yardım Vakfı
Karaman’dan Suriye’ye 5 tır yardım
Karaman'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının gayretleriyle toplanan 5 tır yardım malzemesi Suriyeli mültecilere gönderildi.
Ortadoğu, Suriye, Türkiye 25.01.2013

 Suriye’de 20 aydır devam eden çatışmaların sebep olduğu zor şartlar kış aylarının gelmesiyle daha da ağırlaştı. “Suriye için bir ekmek bir battaniye” kampanyası kapsamında yurt çağında başlatılan yardım seferberliğine Türkiye’nin pek çok ilinden destek geliyor.

Karaman'daki birçok sivil toplum örgütünün katıldığı yardım kampanyası kapsamında Suriyeli mazlumlar için toplanan 5 tır yardım malzemesi bölgeye törenle uğurlandı.

Yapılan uğurlama törenine Vali, Belediye Başkanı, çok sayıda STK yöneticisi ve vatandaşlar katıldı. Hatay Reyhanlı sınırındaki mülteci kampında kalan Suriyeli mültecilere gönderilen tırlarda gıda ve kışlık giyeceklerin yanı sıra battaniye ve soba bulunuyor. 

Online Bağış için Tıklayın

Banka Hesap Numaraları için Tıklayın    

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021