İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kardeşlerimize dokunmayın
Son günlerde Filistin’de yaşanan gelişmeler herkesi derinden üzerken Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri daha da derin bir üzüntü içerisindeler.
Filistin, Filistin-Gazze, Ortadoğu, Türkiye 11.09.2009

Uluslararası İnsani Yardım Teşkilatı İHH’nın  yetimlere yönelik yürüttüğü proje kapsamında, Filistin’de Gazze mülteci kampında yaşayan Ela Telyiys ve Abdullah Ömer ‘i kardeş edinen Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri kardeşleri için büyük endişe duyuyor ve İsrail’den saldırıları bir an önce durdurmasını istiyor.Yaklaşık beş ay önce Filistin’de Gazze mülteci kampında yaşayan Ela Telyiys ve Abdullah Ömer ‘i kardeş edinen  Başakşehir’deki Çınar Koleji 3-B sınıfı öğrencileri, harçlıklarından biriktirdikleri paralarla her ay düzenli olarak kardeşlerine yardım ediyordu. Kardeşlerini bugüne kadar hiç görmeyen ama resimlerinden tanıyan öğrenciler, son günlerde Gazze’de yaşanan gelişmeler karşısında büyük endişe içerisindeler.Sınıf velilerinin de onayı ile İHH İnsani Yardım Vakfı’nın ‘Yetimlere Destek Projesi’ ne katılan öğrenciler, büyük üzüntü içerisindeler ve İsrail’in saldırılarını kınıyorlar. Sınıf başkanı Zehra Yıldırım konu ile ilgili olarak duygularını şöyle ifade ediyor: “Onlar açlarmış, yiyecek bulamıyorlarmış. Okulları bombalanmış. Çok üzülüyorduk. Onlara yardım ettiğimiz için çok mutluyduk ama şimdi yine üzülüyoruz. İSRAİL’DEN KARDEŞLERİMİZE DOKUNMAMASINI İSTİYORUZ. Atılan her bomba sanki bize atılıyor.”Çınar Koleji’nin minik yavruları şimdi yetim kardeşleri Ela ve Abdullah’ı sınıf arkadaşları gibi düşünüyor ve yüreklerinde yaşatıyorlar. Onlar için dua ediyorlar

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022