İHH İnsani Yardım Vakfı
Kardeşlik örgüsü
İHH İnsani Yardım Vakfı ekipleri mültecilerin yaralarını sarmaya devam ediyor.
Suriye 23.11.2013

İHH personellerinden Nurgül Karagül, Ümmühan Özkan ve Zeliha Sağlam, aralarında anaokulu öğretmeni, psikolog ve sosyologun bulunduğu 11 kişilik gönüllü ekibi ile 5-13 Eylül 2013 tarihleri arasında Suriyeli mültecilerin sığındığı Kilis’teki Elbeyli Kampı ile Suriye’deki Siccu ve Şemmarin kamplarında program gerçekleştirdi.

Kurban çalışmaları kapsamında Suriye Nur Derneği ile İdlib’e geçen Karagül; dağları bombalandığı için buraya kaçan Eyyûbîlerin, Arapların ve Kürtlerin yaşadığı Hirbıt el-Cos kampını ziyaret etti.

Karagül, yoksulluğun her şekilde vücut bulduğu bu kamplarda, geçirdikleri zaman boyunca gözlem yapma fırsatı bulduklarını ve kadınlara yönelik rehabilitasyon çalışmaları yapılacağını belirtti.

Bu kapsamda 2013 Ekim ayında oluşturulan gönüllü projesi Kardeşlik Örgüsü ile ortaklaşa çalışacak olan Genç İHH Gönüllüleri yardım kampanyası için kitap ayracı satışı başlattı. Kitap ayraçları satılıncaya kadar atkı, bere, eldiven gibi kışlık malzemeler örecek olan gönüllülerimiz, bu malzemeleri, kıyafetler, örgü ipi, şiş, tığ ve elde edilecek nakdi yardım ile kış boyunca Suriye içerisindeki kamplara ulaştırılacaklar.

Proje hakkında ayrıntılı bilgi almak için kardeslikorgusu@gmail.com 'a mail atabilirsiniz.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021