İHH İnsani Yardım Vakfı
Kayseri’de 6. Yetim Karne Şöleni yapıldı
İHH Kayseri gönüllüleri tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Yetimler Karne Şölenin’de yetim çocuklar kahvaltıda bir araya geldi.
Türkiye 01.07.2013

Kahvaltı programına AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer, AK Parti Sosyal İşler Başkanı Rıfat Yelkenoğlu, AK Parti il yönetim kurulu üyeleri, Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şaban Sözduyar ve yönetim kurulu üyeleri ile çocukların anneleri katıldı.

Programda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer sözlerine Şehit Furkan Doğan’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Tamer, “Türkiye’nin geleceği gençlerin omuzlarında yükselecek. Bizim Osmanlı’dan gelen bir kültürümüz var. Osmanlı o dönemde vakıflar ve yardım dernekleri kurmuş. Bu dernekler vasıtasıyla da ihtiyacı olan insanlara yardım götürmüş. İşte bizler, o kültürden aldığımız saygı, sevgi ve şefkati bugün bu çocuklarımıza aktarmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi Sorumlusu Hatice Kurt ise, “Bugün 6. Yetim Karne Şölenimizi düzenliyoruz. Bu Kayseri’den başlayıp tüm Türkiye’ye yayılan bir organizasyon. Biz, çocuklarımızın özelliklede yetimlerimizin kendi ayakları üstünde durabilen, meslek sahibi birer insan olmalarını istediğimiz için, akademik eğitim ve öğretimlerini çok önemsiyoruz. Bu çocuklarımız arasından başarılı olanlar, Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı ziyaret etme imkanını buldu. Daha bir çok çocuğumuzun da bu imkanı bulacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okullarında başarılı olan çocuklara teşekkür belgesinin yanında çeşitli hediyeler de verildi.


 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021