İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kayseri’de 6. Yetim Karne Şöleni yapıldı
İHH Kayseri gönüllüleri tarafından bu yıl 6.’sı düzenlenen Yetimler Karne Şölenin’de yetim çocuklar kahvaltıda bir araya geldi.
Türkiye 01.07.2013

Kahvaltı programına AK Parti Kayseri Milletvekilleri Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer, AK Parti Sosyal İşler Başkanı Rıfat Yelkenoğlu, AK Parti il yönetim kurulu üyeleri, Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şaban Sözduyar ve yönetim kurulu üyeleri ile çocukların anneleri katıldı.

Programda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer sözlerine Şehit Furkan Doğan’a Allah’tan rahmet dileyerek başladı. Tamer, “Türkiye’nin geleceği gençlerin omuzlarında yükselecek. Bizim Osmanlı’dan gelen bir kültürümüz var. Osmanlı o dönemde vakıflar ve yardım dernekleri kurmuş. Bu dernekler vasıtasıyla da ihtiyacı olan insanlara yardım götürmüş. İşte bizler, o kültürden aldığımız saygı, sevgi ve şefkati bugün bu çocuklarımıza aktarmanın sevincini yaşıyoruz” dedi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yetim Birimi Sorumlusu Hatice Kurt ise, “Bugün 6. Yetim Karne Şölenimizi düzenliyoruz. Bu Kayseri’den başlayıp tüm Türkiye’ye yayılan bir organizasyon. Biz, çocuklarımızın özelliklede yetimlerimizin kendi ayakları üstünde durabilen, meslek sahibi birer insan olmalarını istediğimiz için, akademik eğitim ve öğretimlerini çok önemsiyoruz. Bu çocuklarımız arasından başarılı olanlar, Cumhurbaşkanımızı ve Başbakanımızı ziyaret etme imkanını buldu. Daha bir çok çocuğumuzun da bu imkanı bulacağını düşünüyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından okullarında başarılı olan çocuklara teşekkür belgesinin yanında çeşitli hediyeler de verildi.


 

İlgili haberler
Tümünü gör
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
İHH, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-4-5 Haziran tarihlerinde 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu düzenlenecek. Sempozyumun bu yılki teması Kurban olarak belirlendi.
Kurban
30.05.2022