İHH İnsani Yardım Vakfı
Kayseri'de fotoğraf sergisi ve basın açıklaması
Kayseri İHH, Mavi Marmara ve Filistin konulu bir sergi açtı.
Türkiye 31.05.2012

Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği ‘Mavi Marmara ve Filistin’ konulu fotoğraf sergisi açtı.

Mavi Marmara olayının 2. yıldönümü nedeniyle Mimar Sinan Parkı önünde ‘Mavi Marmara ve Filistin’ konulu fotoğraf sergisi açıldı. Fotoğraf sergisinde Mavi Marmara’da meydana gelen olaylar sergilendi. Vatandaşlar fotoğraf sergisini ilgi ile inceledi. Vatandaşlardan bazıları fotoğraflar hakkında, “Fotoğraflar olayın ne kadar dehşet verici olduğunu gösteriyor” dedi.

Fotoğraf sergisi önünde açıklama yapan Kayseri İHH İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Ali Tokluman, adaletin tecelli edeceğini belirterek, “Gazze’de uygulanan insanlık dışı ambargonun son bulması için 2010 yılı Mayıs ayında yola çıkan Gazze Özgürlük Filosu, aralarında milletvekilleri, çok sayıda medya mensubu, sanatçı, aydın, yazar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, çocuk ve kadınların yanı sıra binlerce insani yardım malzemesini Gazze’ye götürüyordu” şeklinde konuştu.

İsrail’in dünya barışı için tehdit olduğunu ifade eden Tokluman, “Ulusal hukuk ve uluslararası hukuk nezdinde İsraiili sorumluların cezalandırılması için çalışmalar iki yıldır sürdürülmektedir. Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Konseyince saldırıda işlenen suçlar rapor edilmiş ve rapor konseyde onaylanmıştır” diye konuştu.

33 tane fotoğrafın yer aldığı sergi, 2 gün boyunca devam edecek.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021