İHH İnsani Yardım Vakfı
Kilis’te Suriyeli yetim çocuklar için eğlence
Kilis İHH Koordine Merkezi Yetim Birimi ve Kilis İHH Gönüllüleri, düzenledikleri eğlenceyle 26 Suriyeli yetim çocuğun yüzünü güldürdü.
Türkiye 12.03.2014

Suriye’de gerçekleştirilen bombardıman sonrası hayatını kaybetmiş veya hapishanelerde yapılan işkence sonucu hayatını kaybedenlerin yetimlerine İHH sahip çıkıyor.

Kilis İHH Koordine merkezi ve Kilis İHH gönüllüleri de Türkiye’ye sığınıp Kilis’te yaşamlarına devam eden 5 aileye moral vermek için çeşitli aktiviteler yaptı.

26 yetim çocuğun kaldığı tarihi Kilis mahallesinde düzenlenen eğlencede çocuklara hediyeler dağıtılarak, gönüllerince eğlenmeleri için boyama çalışmaları yapıldı. Çeşitli oyunlar oynanarak çocukların acılarını unutması amaçlandı.

Her ne kadar savaş mağduru olsalar da Suriyeli yetim çocuklar bugün yaşadıkları mutlu saatlerle bütün bu acıları az da olsa unutmuşa benziyordu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022