İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kilis’te Suriyeli yetim çocuklar için eğlence
Kilis İHH Koordine Merkezi Yetim Birimi ve Kilis İHH Gönüllüleri, düzenledikleri eğlenceyle 26 Suriyeli yetim çocuğun yüzünü güldürdü.
Türkiye 12.03.2014

Suriye’de gerçekleştirilen bombardıman sonrası hayatını kaybetmiş veya hapishanelerde yapılan işkence sonucu hayatını kaybedenlerin yetimlerine İHH sahip çıkıyor.

Kilis İHH Koordine merkezi ve Kilis İHH gönüllüleri de Türkiye’ye sığınıp Kilis’te yaşamlarına devam eden 5 aileye moral vermek için çeşitli aktiviteler yaptı.

26 yetim çocuğun kaldığı tarihi Kilis mahallesinde düzenlenen eğlencede çocuklara hediyeler dağıtılarak, gönüllerince eğlenmeleri için boyama çalışmaları yapıldı. Çeşitli oyunlar oynanarak çocukların acılarını unutması amaçlandı.

Her ne kadar savaş mağduru olsalar da Suriyeli yetim çocuklar bugün yaşadıkları mutlu saatlerle bütün bu acıları az da olsa unutmuşa benziyordu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022