İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
‘Kızlarımız insanlık için sevgi örüyor’
Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme Yurdu öğrencileri, elleriyle ördükleri 500 paket atkı, bere, şapka ve yeleği İHH İnsani Yardım Vakfı aracılığı ile Halepli çocuklara gönderdi.
Suriye 23.03.2017

Suriye’de olaylar 6 yıldır devam eden savaşta en çok zararı siviller görüyor. Resmi rakamlara göre 400 binden fazla insan hayatını kaybederken ülkenin 20’yi aşkın bölgesinde 1.5 milyon insana yardım muhtaç. Özellikle çocuklar, kadınlar ve yaşlılar açlıktan dolayı ölüm riski ile karşı karşıya.

foto---orgu.jpg

Yetiştirme yurdu ile işbirliği

Suriye’de yardım faaliyetlerini aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı, hayırseverlerin destekleriyle mazlumlara umut oluyor. Bu destekçilerin arasına şimdi de Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme öğrencileri katıldı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı yurtta kalan öğrenciler, kardeşlik bağlarını geliştirmek amacıyla "Mesele insanlıksa biz de varız - Kızlarımız insanlık için sevgi örüyor" sloganıyla Suriyeli kardeşleri için atkı, bere, şapka ve yeleklerden oluşan kışlık kıyafetler ördü.

13 ile 18 yaş arası 120 öğrencinin aylar boyunca el emeği göz nuru ördükleri 500 paket atkı, bere, şapka ve yelek, Halepli yetim ve çocuklara gönderilmek üzere İHH İnsani Yardım Vakfı yetkililerine düzenlenen bir törenle teslim edildi.

Bahçelievler Atatürk Kız Öğrenci Yetiştirme Yurdunda düzenlenen programda İstanbul Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Selim Çelenk ve İHH Yetimlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Murat Yılmaz, öğrencilere yönelik olarak birer teşekkür konuşması gerçekleştirdi.

foto---genel-1.jpg

“Durmak yok, örmeye devam”

Öğrencilerin hedeflerinde 5 bin takım örgü örmek olduğunu belirten Çelenk, “Bu çalışmayı kızlarımızın dünyadaki Müslümanlardan haberleri olması için gerçekleştirdik, bu yüzden de Halepli çocukları seçtik. Durmak yok, örmeye devam” dedi.

foto---murat-yilmaz.jpg

“Halepliler adına sizlere teşekkür ediyorum”

Yılmaz da Kendisinin yıllarca yurtlarda yaşadığını ve o dönemde Bosna savaşında ‘neler yapabiliriz?’ diye düşünürken İHH ile tanıştıklarını söyledi. Yılmaz, “Hiç tanımadığınız kardeşlerinize böyle bir iyilikte bulunmanız eminim ki buraya Rabb’imizin rahmetini çekecektir, Halepli kardeşlerimiz adına sizlere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

foto---duygu.jpg

“Her ilmeğe, sevgimizi kattık”

Örgü örerken neler hissettiğini kaleme alan bir öğrenci, yazdıklarını toplanan kalabalığa okudu. “Her ilmeğe, sevgimizi kattık” diyen öğrenci, “Biri bitmeden diğer örgüyü nasıl yapacağımızı planlıyorduk, sizin mutluğunuzu hayal ediyorduk. Umarım sevginize sevgi katmayı başarabilmişizdir. Sizi çok seviyoruz, inşallah örgülerimizi beğenirsiniz” dedi.

foto---koli-1.jpg

El emekleri Suriye yolunda

Program sonunda örgü paketleri ile hazırlanan koliler, İHH İnsani Yardım Vakfı aracına yüklenerek dualarla Halepli çocuklara gönderildi.

foto---koli-2.jpg

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022