İHH İnsani Yardım Vakfı
Kocaeli İHH Suriye'li yetimleri giydirdi
Kocaeli İHH, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerine katılmak için İHH İnsani Yardım Vakfı Hatay Meram yetimhanesinden şehre gelen Suriyeli yetimleri giydirdi.
Suriye, Türkiye 27.04.2015

Kocaeli İHH, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı şenliklerine katılmak için İHH İnsani Yardım Vakfı Hatay Meram Yetimhanesi'nden şehre gelen Suriyeli yetimleri giydirdi.

23 Nisan etkinlikleri için Kocaeli’ye gelen Suriye’li yetim çocuklar, ilk olarak Kocaeli Valisini ziyaret ettiler. Daha sonra 3 gün boyunca Uluslararası Fuar Merkezinde süren 4. Eğitim ve Eğlence etkinliğine katılan yetim çocuklar burada gösteriler yaptı ve çeşitli etkinliklere katıldılar.

Şehirde bir hafta kalan yetim çocuklar, her akşam bir Kocaeli İHH gönüllüsünün evine misafir olarak sıcak bir yuva özlemini giderdiler.

Yetim çocuklar Hatay Reyhanlı’daki yetimhanelerine geri dönmeden önce ise, Kocaeli İHH'nın kendileri için bir alışveriş merkezinde düzenlediği etkinliğe katılarak alışveriş yaptılar.

Hatay Reyhanlı'daki yetimhanelerine geri dönen çocuklar, Yetim Dayanışma Günleri kapsamında 11 Mayıs Pazartesi günü Kocaeli İHH tarafından düzenlenecek olan Yetim Dayanışma Gecesi programına da katılacak.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021