İHH İnsani Yardım Vakfı
Kocaeli yetimler için çalışıyor
İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek veren Kocaeli İnsani Yardım Derneği il genelinde bir dizi projeye imza atıyor.
13.03.2013

İHH İnsani Yardım Vakfının 1 Şubat 2013 - 31 Mart 2013 tarihleri arasında başlatmış olduğu Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına Türkiye’nin dört bir yanından destek geliyor.

Kocaeli İnsani Yardım Derneği (KİYAD), kampanya kapsamında yapılacak faaliyetler hakkında bilgi vermek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Yetim Dayanışma Günleri kapsamında yapılan ziyarette, KİYAD ve İHH'nın Türkiye ve Dünya genelindeki yetim çalışmalarına ek olarak Kocaeli’de kurulacak olan 2000 fidanlık Yetim Hatıra Ormanı, Yetim Fotoğraf Sergisi ve Yetim Dayanışma Gecesi gibi faaliyetler tanıtıldı.

Suriye halkına yardım kampanyasının da konuşulduğu ziyarette Karaosmanoğlu'nun desteği talep edildi. KİYAD’ın Tanzanya’ya Camii ve Okul projesi Belediye Başkanı Karaosmanoğlu tarafından takdirle karşılandı.

Kampanya kapsamında ayrıca Kocaeli’de İzmit Sabri Yalım parkında fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. 11 Mart 2013 ve 13 Mart 2013 tarihleri arasında açık kalacak fotoğraf sergisinin açılışını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat DOĞAN yaptı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021