İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kocaeli yetimler için çalışıyor
İHH’nın Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına destek veren Kocaeli İnsani Yardım Derneği il genelinde bir dizi projeye imza atıyor.
13.03.2013

İHH İnsani Yardım Vakfının 1 Şubat 2013 - 31 Mart 2013 tarihleri arasında başlatmış olduğu Yetimlere Dünyanızda Yer Açın kampanyasına Türkiye’nin dört bir yanından destek geliyor.

Kocaeli İnsani Yardım Derneği (KİYAD), kampanya kapsamında yapılacak faaliyetler hakkında bilgi vermek üzere Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu'nu makamında ziyaret etti.

Yetim Dayanışma Günleri kapsamında yapılan ziyarette, KİYAD ve İHH'nın Türkiye ve Dünya genelindeki yetim çalışmalarına ek olarak Kocaeli’de kurulacak olan 2000 fidanlık Yetim Hatıra Ormanı, Yetim Fotoğraf Sergisi ve Yetim Dayanışma Gecesi gibi faaliyetler tanıtıldı.

Suriye halkına yardım kampanyasının da konuşulduğu ziyarette Karaosmanoğlu'nun desteği talep edildi. KİYAD’ın Tanzanya’ya Camii ve Okul projesi Belediye Başkanı Karaosmanoğlu tarafından takdirle karşılandı.

Kampanya kapsamında ayrıca Kocaeli’de İzmit Sabri Yalım parkında fotoğraf sergisi açılışı yapıldı. 11 Mart 2013 ve 13 Mart 2013 tarihleri arasında açık kalacak fotoğraf sergisinin açılışını İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat DOĞAN yaptı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022