İHH İnsani Yardım Vakfı
Kocaeli’de Suriye için yardım kermesi
KİYAD öncülüğünde, Körfez Kent Konseyi Gençlik Merkezi ve Körfez Genç Yardım Gönüllüleri Platformu'nun ortak çalışmasıyla Suriye'ye destek sağlamak amacıyla Kocaeli’nin Körfez ilçesinde düzenlenecek kermesin açılışı gerçekleştirildi.
Suriye, Türkiye 11.02.2014

Körfez Belediyesi Eski Hizmet Binası yanında gerçekleştirilecek kermesin açılışına Körfez AK Parti İlçe Başkanı Osman Badem ,Körfez AK Parti Belediye Başkan Adayı İsmail Baran, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Muhammed Saraç , Kocaeli İnsani Yardım Derneği (KİYAD) Başkanı İsmail Yeşildal ve gönüllüler katıldı.

Açılışta konuşan İsmail Yeşildal , İHH ve KİYAD olarak daha önce Kocaeli'den kışlık giyim, battaniye, gıda ve diğer ihtiyaç malzemelerinden oluşan 15 TIR gönderdiklerini, temizlik malzemelerinden oluşan 16’ncı TIR’ın Hatay'da bulunan İHH Lojistik Merkezine ulaştırılacağı ve bu sayıyı en kısa zamanda 20’ye çıkaracaklarını söyledi.

Vatandaşların desteğinin gün geçtikçe arttığını ifade eden Yeşildağ, şöyle devam etti:
''İHH'ya komplo sürecinden sonra aldığımız karar gereği ''İnadına bin TIR'' diyerek yola çıktık. İHH'ya yapılan komplolardan sonra İHH'ya bakış açısında olumlu bir değişme söz konusudur. Kilis'teki İHH ofisimize düzenlenen operasyon sonrasında çok sayıda vatandaşımız vakfımıza gelerek, maddi ve manevi desteklerini ifade ettiler. Ve daha sonra İHH'ya yapılan yardımlar 4 kat arttı. Suriye'de yaşanan zulüm bitene kadar yardım çalışmalarımız devam edecek. Bize ve aynı zamanda Suriyeli kardeşlerimize desteklerini esirgemeyen gönüllülerimize teşekkür ederiz."

Kermes, Şubat ayı sonuna kadar açık kalacak.
 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022