İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Konya AYDER’den 2. İstişare toplantısı
Konya Anadolu Yardımlaşma Derneği (AYDER) ve Konya İHH gönüllüleri Nevşehir Kozaklı’da bir araya gelerek istişare toplantısı düzenlediler. 3 gün süren toplantılarda AYDER ve İHH’nın projeleri hakkında
Türkiye 08.02.2011

Programın ilk günü, İHH İnsani Yardım Vakfı Ortadoğu Koordinatörü Ahmet Emin Dağ; Lübnan, Tunus, Mısır bağlamında Ortadoğu’daki son gelişmeler hakkında bilgi verdi. Ramazan Kayan hoca ise Mavi Marmara Gerçeği adlı bir sunum gerçekleştirdi.

Erzurum ilahiyat fakültesi öğretim görevlilerinden Prof. Dr. Mustafa Ağırman ve Konya’nın tanınmış simalarından Ali Küçük hoca da programda birer sunum yaptılar. Mustafa Ağırman’ın Peygamberimizin beş annesi adlı sunumları salonda büyük etki bıraktı.

Ali Küçük de katılımcılara seçme hadisi şeriflerden demetler sundu. İHH İnsani Yardım Vakfı Teşkilatlanma biriminden Muhammet Yorgancıoğlu, İHH’nın gönüllü birimi, çalışmaları ve çalışma mantığı adlı bir sunum yaptı. Sosyal Doku Derneği’nden Yunus Çolak da toplantıya katılanlar arasındaydı.

Şehit Çetin Topçuoğlu’nun eşi Çiğdem Topçuoğlu da Mavi Marmara hatıraları ve eşi hakkında özellikle hanım izleyicilerin yoğun ilgi gösterdiği bir konuşma yaptı. Programın üçüncü ve son günü ise çeşitli aktiviteler, değerlendirmeler, temenni ve dileklerle program sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022