İHH İnsani Yardım Vakfı
Konya İHH 1100 Suriyeli yetimi giydirdi
Yetim dayanışma günleri kapsamında Konya İHH-AYDER gönüllüleri satın aldıkları kıyafetleri bin yüz Suriyeli yetimi giydirdi.
Suriye 09.05.2014

Suriye’de resmi rakamlara göre 170 binden fazla insan hayatını kaybetti. Milyonlarca mazlum ise evlerini terk ederek komşu ülkelere veya kısmen daha güvenli olan sınır bölgelerindeki kamplara sığındı.

Saldırlar da yoğun olarak siviller hayatını kaybediyor. Bu durum yüz binlerce çocuğu ise yetim bırakıyor.

Suriye’deki mazlumlara ilk günden beri yardım ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı son aylarda ise yetimlere yönelik faaliyetlere ağırlık veriyor. Bu kapsamda son olarak Konya İHH AYDER gönüllüleri ile birlikte bin yüz yetime kıyafet ve 400 çift ayakkabı hediye edildi.

İHH Suriye Çalışmaları ekipleri ile birlikte, Konyalı gönüllüler İdlip’e bağlı Kah bölgesinde bulunan Şüheda kampını ziyaret etti. Burada bulunan 300 yetime kıyafetleri verildi.

 

Yetimler için 35 adak kurbanı kesildi

Suriye’ye 100’den fazla insani yardım TIR’ı gönderen Konya gönüllüleri yetimlere de destek olmaya devam ediyor.

Konya İHH –AYDER Suriyeli yetimler için 35 adak kurbanı kesildi. Kesimi tamamlanan kurbanlar pay edilerek yetim ailelerine teslim edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021