İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Konya İHH 1100 Suriyeli yetimi giydirdi
Yetim dayanışma günleri kapsamında Konya İHH-AYDER gönüllüleri satın aldıkları kıyafetleri bin yüz Suriyeli yetimi giydirdi.
Suriye 09.05.2014

Suriye’de resmi rakamlara göre 170 binden fazla insan hayatını kaybetti. Milyonlarca mazlum ise evlerini terk ederek komşu ülkelere veya kısmen daha güvenli olan sınır bölgelerindeki kamplara sığındı.

Saldırlar da yoğun olarak siviller hayatını kaybediyor. Bu durum yüz binlerce çocuğu ise yetim bırakıyor.

Suriye’deki mazlumlara ilk günden beri yardım ulaştıran İHH İnsani Yardım Vakfı son aylarda ise yetimlere yönelik faaliyetlere ağırlık veriyor. Bu kapsamda son olarak Konya İHH AYDER gönüllüleri ile birlikte bin yüz yetime kıyafet ve 400 çift ayakkabı hediye edildi.

İHH Suriye Çalışmaları ekipleri ile birlikte, Konyalı gönüllüler İdlip’e bağlı Kah bölgesinde bulunan Şüheda kampını ziyaret etti. Burada bulunan 300 yetime kıyafetleri verildi.

 

Yetimler için 35 adak kurbanı kesildi

Suriye’ye 100’den fazla insani yardım TIR’ı gönderen Konya gönüllüleri yetimlere de destek olmaya devam ediyor.

Konya İHH –AYDER Suriyeli yetimler için 35 adak kurbanı kesildi. Kesimi tamamlanan kurbanlar pay edilerek yetim ailelerine teslim edildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
Uluslararası Kurban sempozyumu düzenlenecek
İHH, Kocaeli Üniversitesi, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-4-5 Haziran tarihlerinde 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu düzenlenecek. Sempozyumun bu yılki teması Kurban olarak belirlendi.
Kurban
30.05.2022