İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Konya’da ‘Sponsor Aile Kaynaşma Programı’
Konya İHH İnsani Yardım Derneği, "Yetim Dayanışma Günleri" kapsamında ‘Sponsor Aile Kaynaşma Programı’ düzenledi.
Türkiye 22.03.2016

Konya İHH İnsani Yardım Derneği, "Yetim Dayanışma Günleri" kapsamında  ‘Sponsor Aile Kaynaşma Programı’ düzenledi.

Atiker Deluxe Düğün ve Kongre Merkezi’nde yapılan programa AK Parti Konya Milletvekili Abdullah Ağralı, Vali Muammer Erol, Selçuk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hüseyin Kara, yetim sponsorları ve davetliler katıldı.

Programın açılışında söz alan İHH Konya Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Uysal, “Yetimlere sahip çıkma denilince sadece ahirete yönelik bir sevap, çalışma düşünülüyor. Fakat iş öyle değil. Yetimlere sahip çıkma aynı zamanda dünya cennetinin inşası için çok önemli” dedi.

Sahip çıkılmayan çocukların yarın okulunda, mahallesinde ve toplumda huzur bırakmayacağını ifade eden Uysal, şöyle konuştu: 

“Yetimlik konusunu gündeme getirdiğimiz zaman insanlar bunun sadece ahirete yönelik bir yatırım olduğunu düşünüyorlar. Biz Yetimlik konusunu insanlara anlatmaya çalışırken dünya cennetinin inşası için de önemli olduğunu söylüyoruz. Bakmadığınız , görmediğiniz serseri olarak yetişen bir çocuk yarın ne olur ? Etrafınızda huzur bırakır mı? Netice itibarı ile cenneti sadece ahirete ertelemiyoruz ,  iki taraf içinde de çalışıyoruz. Biz bunu her kesime imkanımız olduğu kadar anlatmaya çalışıyoruz.”

İHH Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç da "Yetim Dayanışma Günleri" kapsamında Konya'daki yetim destekçilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyetini dile getirerek, “İHH’nın düzenli olarak her ay yardım yaptığı 80 binin üzerinde yetim var. Bunların 10 bin kadarı da Türkiye'den. Bizim gönüllü ailelerden isteğimiz ayda sadece 100 lira vermeleri değil. Yetimin kefareti sadece para vermekle olmaz. Yetim aileyi hissetmeli aile de yetimi hissetmeli" diye konuştu.

Yapılan programların, yetimler ve yardımsever aileleri kaynaştırmak olduğuna dikkati çeken Oruç, şunları kaydetti:

“Dünyanın dört bir tarafında okuyan yetim öğrenciler Türkiye’deler. Dünyanın birçok yerinden gelen yetimler burada, onlara destek çıkan ailelerden de burada. Şu bilinmelidir ki dünyada 80 bin üyesi olan bir aile var ve şu anda o aileler burada. Yapılan çalışmalarla 250 binden fazla yetime katkı sağlanıyor. Kampanya süresince yetimlerimizin ihtiyacını gidermeye çalışacağız."

Mavi Marmara olayına da değinen Oruç, hukuk mücadelesinin 6 yıldır devam ettiğini ve önemli bir noktaya geldiklerini ifade ederek sözlerini tamamladı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022