İHH İnsani Yardım Vakfı
Konya’dan İzzet Şahin’e destek
Vakfımız Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin’in halen İsrail’de gözaltında olması Konya’da protesto edildi.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 08.05.2010

Konya’da faaliyet gösteren Anadolu İnsani Yardım Derneği (AYDER) gönüllüleri, bir basın açıklaması düzenleyerek İsrail tarafından gözaltına alınan İHH Batı Şeria temsilcisi İzzet Şahin’e destek oldular. 

Yapılan basın açıklamasında İHH’nın yardım çalışmaları yürüttüğü Filistin’in Batı Şeria bölgesinde yasal yollardan bir temsilcilik açtığı ifade edildi. 

Açıklamada; İsrail’in İHH tarafından düzenlenecek ‘‘Rotamız Filistin Yükümüz İnsani Yardım’’ çalışmasına misilleme için İzzet Şahin’i gözaltına alındığı belirtildi. 

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:  “Gerek İsrail’in taraf olduğu anlaşmalar, gerekse Dördüncü Cenevre Konvansiyonu ile diğer uluslararası sözleşmeler tüm halklar için insani yardım ambargosunu yasaklamış ve tüm taraflara savaş halinde insani yardım için kolaylaştırıcılık ve koruma sağlamıştır’ denildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022