İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Konya'dan Suriye'ye 61'inci yardım TIR'ı
Konya'dan Suriye'ye 60 ve 61'inci insani yardım TIR’ını gönderdi.
Suriye 24.01.2014

İHH-AYDER Basın Koordinatörü Selim Tosun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Suriye'de her gün açlıktan ölüm haberlerinin gelmeye devam ettiğini belirtti.

İnsanların, temel ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılayamadığını ifade eden Tosun, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" düsturuyla Suriye halkının yanında olmaya devam ettiklerini bildirdi.

Kulu ve Akşehir'deki hayırseverler aracılığıyla yardım TIR’larını hazırladıklarını aktaran Tosun, şunları kaydetti:

"Kulu'daki aracımızın içinde 26 ton un bulunuyor. Reyhanlı'da bulunan günde 170 bin ekmek çıkarma kapasitesine sahip İHH fırınında, bu unlar inşallah ekmek olup Suriyeli çocuklara ve kadınlara dağıtılacak. Yine gönüllülük faaliyetlerinin yoğun olduğu Akşehir ilçesinden uğurlanan yardım TIR’ımızın içinde ise 25 ton ağırlığında muhtelif gıda ve kullanılmamış kışlık kıyafet yer alıyor. Suriye'ye yardımını esirgemeyen Konyalı bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz."

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022