İHH İnsani Yardım Vakfı
Konya'dan Suriye'ye 61'inci yardım TIR'ı
Konya'dan Suriye'ye 60 ve 61'inci insani yardım TIR’ını gönderdi.
Suriye 24.01.2014

İHH-AYDER Basın Koordinatörü Selim Tosun, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Suriye'de her gün açlıktan ölüm haberlerinin gelmeye devam ettiğini belirtti.

İnsanların, temel ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılayamadığını ifade eden Tosun, "Komşusu açken tok yatan bizden değildir" düsturuyla Suriye halkının yanında olmaya devam ettiklerini bildirdi.

Kulu ve Akşehir'deki hayırseverler aracılığıyla yardım TIR’larını hazırladıklarını aktaran Tosun, şunları kaydetti:

"Kulu'daki aracımızın içinde 26 ton un bulunuyor. Reyhanlı'da bulunan günde 170 bin ekmek çıkarma kapasitesine sahip İHH fırınında, bu unlar inşallah ekmek olup Suriyeli çocuklara ve kadınlara dağıtılacak. Yine gönüllülük faaliyetlerinin yoğun olduğu Akşehir ilçesinden uğurlanan yardım TIR’ımızın içinde ise 25 ton ağırlığında muhtelif gıda ve kullanılmamış kışlık kıyafet yer alıyor. Suriye'ye yardımını esirgemeyen Konyalı bağışçılarımıza teşekkür ediyoruz."

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022