İHH İnsani Yardım Vakfı
Konyalı öğrenciler 39 yetime kardeş oldu
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın düzenlediği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası kapsamında Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi, 39 yetime sponsor oldu.
Türkiye 07.03.2014

Türkiye’de bin 500’ü aşkın okulun katılım gösterdiği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası yetimlere umut olmaya devam ediyor. Özellikle ilköğretim ve lise seviyesindeki öğrencilerin ilgi gösterdiği kampanyaya en fazla destek veren okullarımız arasında bulunan Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi, kampanya kapsamında 39 yetime sponsor oldu.

“İyilikte Yarışan Sınıflar” sloganı ile başlayan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası, Türkiye veya dünyanın bir başka ülkesinde anne/babasını kaybetmiş olan çocukların ellerinden tutuyor. Kampanya çerçevesinde sürekli destek kapsamına alınan yetimlerin gıda, kıyafet, eğitim, sağlık gibi ihtiyaçları hayırseverler tarafından karşılıyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022