İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Konyalı öğrenciler 39 yetime kardeş oldu
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın düzenlediği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası kapsamında Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi, 39 yetime sponsor oldu.
Türkiye 07.03.2014

Türkiye’de bin 500’ü aşkın okulun katılım gösterdiği “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası yetimlere umut olmaya devam ediyor. Özellikle ilköğretim ve lise seviyesindeki öğrencilerin ilgi gösterdiği kampanyaya en fazla destek veren okullarımız arasında bulunan Konya Anadolu İmam Hatip Lisesi, kampanya kapsamında 39 yetime sponsor oldu.

“İyilikte Yarışan Sınıflar” sloganı ile başlayan “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası, Türkiye veya dünyanın bir başka ülkesinde anne/babasını kaybetmiş olan çocukların ellerinden tutuyor. Kampanya çerçevesinde sürekli destek kapsamına alınan yetimlerin gıda, kıyafet, eğitim, sağlık gibi ihtiyaçları hayırseverler tarafından karşılıyor.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022