İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
“Kurban” Sempozyumu bildirileri kitap olarak yayınlandı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen “Kurban” temalı sempozyumun bildirileri kitap haline getirildi.
12.12.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-5 Haziran tarihlerinde düzenlenen “Kurban” temalı 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu'nda yayınlanan bildiriler kitaplaştırıldı. Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından yayınlanan eser; kurbanın tarihçesinden fıkhî yönüne, sosyal rolünden ekonomik ve psikolojik boyutlarına kadar hemen her yönünü ele alıyor. Kitap; “Kurban” konusu ile ilgili sorulara cevap veriyor.

2.jpg

45 katılımcı katkı sundu

Bildirileri kitap haline getirilen sempozyum, akademi ve sivil toplum camiasından 45 ismin söz aldığı 9 farklı oturumla gerçekleşmişti. Oturumlarda; “Kurbanın Tarihçesi”, “Klasik Fıkıh Doktrininde Kurban”, “Diğer Fıhkî Mezheplerde Kurban”, “Bireysel, Toplumsal ve İktisadî Açıdan Kurban”, “Kurbanla İlgili Güncel Meseleler”, “İHH’nın Yurtiçi ve Yurtdışı Kurban Çalışmalarında Usul ve Uygulamalar”, “Yurtiçinde Kurban Uygulamaları”, “Yurtdışında Kurban Uygulamaları” ve “Genel Değerlendirme Oturumu” gibi konularda sunumlar yapılmıştı.

Kitaba ulaşmak için tıklayın

kitap.jpg

İlgili haberler
Tümünü Gör
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH, IICO 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Uluslararası İslami Yardım Teşkilatı (IICO) tarafından Kuveyt’te düzenlenen 9. Daha İyi İnsani Yardım İçin Etkili İş Birliği Konferansı’na katıldı.
17.05.2024
İHH, 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na katıldı
İHH, 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na katıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı, Dubai’de gerçekleşen 20. Uluslararası İnsani Yardım ve Kalkınma Fuarı’na (DIHAD) katıldı.
17.05.2024
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
Eminönü'nde Gazze yürüyüşü düzenlenecek
İHH İnsani Yardım Vakfı ve çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından, İsrail’in Gazze’deki işgaline karşı yürüyüş düzenlenecek. Cumartesi günü saat 20.30'da Ayasofya Camii önünden başlayacak yürüyüş, Eminönü Meydanı’nda sona erecek.
16.05.2024