İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç

Haftanın Projesi

“Kurban” Sempozyumu bildirileri kitap olarak yayınlandı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-5 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen “Kurban” temalı sempozyumun bildirileri kitap haline getirildi.
12.12.2022

İHH İnsani Yardım Vakfı, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından 3-5 Haziran tarihlerinde düzenlenen “Kurban” temalı 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu'nda yayınlanan bildiriler kitaplaştırıldı. Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tarafından yayınlanan eser; kurbanın tarihçesinden fıkhî yönüne, sosyal rolünden ekonomik ve psikolojik boyutlarına kadar hemen her yönünü ele alıyor. Kitap; “Kurban” konusu ile ilgili sorulara cevap veriyor.

2.jpg

45 katılımcı katkı sundu

Bildirileri kitap haline getirilen sempozyum, akademi ve sivil toplum camiasından 45 ismin söz aldığı 9 farklı oturumla gerçekleşmişti. Oturumlarda; “Kurbanın Tarihçesi”, “Klasik Fıkıh Doktrininde Kurban”, “Diğer Fıhkî Mezheplerde Kurban”, “Bireysel, Toplumsal ve İktisadî Açıdan Kurban”, “Kurbanla İlgili Güncel Meseleler”, “İHH’nın Yurtiçi ve Yurtdışı Kurban Çalışmalarında Usul ve Uygulamalar”, “Yurtiçinde Kurban Uygulamaları”, “Yurtdışında Kurban Uygulamaları” ve “Genel Değerlendirme Oturumu” gibi konularda sunumlar yapılmıştı.

Kitaba ulaşmak için tıklayın

kitap.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
Suriye'de Ahmet Sarıkurt Camii açıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı Suriye’nin Soran kasabasına bağlı İhtimlat beldesinde Ahmet Sarıkurt Cami’nin açılışını gerçekleştirdi.
09.09.2023
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da cami ve su kuyusu inşa etti. Vakıf ayrıca, ülkede bin kişiye Kur’an-ı Kerim hediye etti.
28.08.2023
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH’dan ihtiyaç sahipleri için ekmek üreten fırınlara destek çağrısı
İHH tarafından yaklaşık 10 yıl önce inşa edilen ve bugüne kadar ihtiyaç sahipleri için milyonlarca ekmek üretilen Hatay ve Kilis’teki fırınlarda un stokları tükendi. İHH, fırınların çalışmalarının aksamaması için destek çağrısında bulundu.
24.08.2023