İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kuzey Makedonyalı STK’lardan İHH’ya ziyaret
Kuzey Makedonya'da faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve yayıncılar, İHH İnsani Yardım Vakfı'nı ziyaret etti.
Makedonya 09.05.2023

Ziyarette, Ensar Derneği Başkanı Prof. Dr. Süleyman Baki, Merhamet Derneği Başkanı Ridvan Xhaferri, Vizion-M Dernek Başkanı Tacettin Şabani, Köprü Derneği Başkanı Hüsrev Emini ve LOGOS-A Yayınevi Genel Müdürü Prof. Dr. Adnan İsmaili ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri yer aldı. Heyet, İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Atalay, İHH Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Osmani ve İHH Avrupa-Amerika Masası Koordinatörü Mariglen Shehi tarafından karşılandı.

6f5a9405-2.jpg

Birçok konuda fikir alışverişinde bulunuldu

İHH’nın yardım çalışmaları ile ilgili bilgi paylaşımında bulunulan ziyarette, Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 ili etkileyen depremler sonrası Kuzey Makedonya’da organize edilen yardım çalışmaları da konuşuldu. Ziyarette ayrıca, Kuzey Makedonya'da İHH tarafından yürütülen insani yardım projeleri hakkında da bilgi alışverişinde bulunuldu.

6f5a9482-2.jpg

İHH Mütevelli Heyeti Üyesi Osman Atalay, ziyaretleri sebebiyle misafir heyete teşekkür etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
Özgürlük Filosu’nun Mart ayı sonunda yola çıkması hedefleniyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'deki ablukanın kalkması, ateşkesin sağlanması ve şehre insani yardım ulaştırılması amacıyla hazırlıklarını sürdüren Uluslararası Özgürlük Filosu ile ilgili basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Gemileri satın alıyoruz, gemi sayısı Mavi Marmara’dakinden az olmayacak ve hedefimiz Mart sonunda gemilerin yola çıkması” dedi.
10.02.2024
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
4 farklı ülkeden kurum temsilcilerine Sphere eğitimi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından, vakfın Bayrampaşa Temsilciliği’nde Sphere Standartları Eğitim Programı düzenlendi. Arapça olarak verilen ve 5 gün süren eğitimlere Türkiye, Katar, Kuveyt ve Yemen’den 4 farklı kurumun görevlileri katıldı.
07.02.2024
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
“Olası Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor”
İHH İnsani Yardım Vakfı, 6 Şubat depremlerinin yıl dönümünde basın açıklaması düzenledi. İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Olası bir Marmara Depremi’nden 40 milyon kişinin etkilenmesi bekleniyor. Bütün STK’lara çağrıda bulunuyorum. Arama kurtarma alanına özel önem vermemiz gerekiyor. Eğer Marmara’da böyle bir deprem yaşanırsa 6 Şubat’ta yaşanan depremden daha büyük etkisi olur” dedi.
06.02.2024