İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Londra’da Gazze Yararına Vızır Vızır Bir Pazar
18 Nisan Pazar günü Londra’da Ladbrook Grove’da yaşayan bir grup hayırsever, Gazze için hanımlara özel bir yardım faaliyeti düzenledi.
Avrupa, Filistin, Ortadoğu, Türkiye 27.04.2010

“Vızır Vızır Pazar” adini verdikleri yardım gününde gönüllüler Yasmin, Aisha ve Dahlia hanımlar barbekü partisi ve yiyecek kermesi düzenlenmesi için öncülük ettiler. Buradan elde edilen gelir Gazze’ye gidecek insani yardım gemilerine aktarıldı.
Yardım gününde çocuklar için de yüz boyama ve çeşitli oyunlar gibi eğlenceli aktiviteler yer aldı. Ayrıca hanımlar için de desenli kına yapılan yerlere ilaveten yiyecek ve çeşitli hediyeliklerin satıldığı stantlar kuruldu.
Yardım gönüllüsü Londralı hanımlar harika süslemeleriyle ünlü mini-pastalarını her Cuma cami çıkışında satışa sunuyorlar ve buradan elde edilen bütün gelir de Gazze’ye aktarılıyor.
Londra’daki bu hanım grubu, çalışmalarıyla, yardım gününe katılan hayırseverlerin ve bütün vicdan sahiplerinin takdir ve sevgisini kazandılar.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022