İHH İnsani Yardım Vakfı
Londra’da Gazze Yararına Vızır Vızır Bir Pazar
18 Nisan Pazar günü Londra’da Ladbrook Grove’da yaşayan bir grup hayırsever, Gazze için hanımlara özel bir yardım faaliyeti düzenledi.
Avrupa, Filistin, Ortadoğu, Türkiye 27.04.2010

“Vızır Vızır Pazar” adini verdikleri yardım gününde gönüllüler Yasmin, Aisha ve Dahlia hanımlar barbekü partisi ve yiyecek kermesi düzenlenmesi için öncülük ettiler. Buradan elde edilen gelir Gazze’ye gidecek insani yardım gemilerine aktarıldı.
Yardım gününde çocuklar için de yüz boyama ve çeşitli oyunlar gibi eğlenceli aktiviteler yer aldı. Ayrıca hanımlar için de desenli kına yapılan yerlere ilaveten yiyecek ve çeşitli hediyeliklerin satıldığı stantlar kuruldu.
Yardım gönüllüsü Londralı hanımlar harika süslemeleriyle ünlü mini-pastalarını her Cuma cami çıkışında satışa sunuyorlar ve buradan elde edilen bütün gelir de Gazze’ye aktarılıyor.
Londra’daki bu hanım grubu, çalışmalarıyla, yardım gününe katılan hayırseverlerin ve bütün vicdan sahiplerinin takdir ve sevgisini kazandılar.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021