İHH İnsani Yardım Vakfı
Lübnan’daki Suriyeli mülteciler yararına kahvaltı ve kermes
İHH İnsani Yardım Vakfı Zeytinburnu kadın gönüllülerince Lübnan mülteci kamplarına destek amacıyla kahvaltı ve kermes organizasyonu gerçekleştirildi.
Lübnan, Suriye, Türkiye 18.02.2015

İHH İnsani Yardım Vakfı Zeytinburnu kadın gönüllülerince Lübnan mülteci kamplarına destek amacıyla kahvaltı ve kermes organizasyonu gerçekleştirildi.

Gönüllülerin ülkemizde ve Ortadoğu’daki Suriyeli mültecilerin durumu hakkında bilgilendirildiği programda İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Aynacı Lübnan mülteci kamplarındaki izlenimlerini aktardı.

Konuşmasına gönüllülere teşekkür ederek başlayan Hasan Aynacı, “Bu kış gününde toplandığınız, Suriye’de zulme uğrayan, Lübnan’da Suriye’den göçmek durumunda kalan kardeşlerimizin dertlerini dert bildiğiniz için Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Aynacı şöyle devam etti:

“Suriye hemen yanı başımızda 900 kilometreden fazla sınırımızı paylaştığımız, hatta ortak köylerimizin olduğu ama o zor zamanlarda çeşitli emperyalist güçlerin aramızdan yollar geçirerek veya aramıza suni çizgiler çekerek bizi bölmeye çalıştıkları bir ülkeden bahsediyoruz. Suriye’de insanlar özgürlük istediği için cezalandırlılan bir toplumdan bahsediyoruz. Özgürlük isteyen bu insanlar ekmek sıralarında, okullarında, oturdukları evlerinde vurulan insanlardan bahsediyoruz.”

Kendimizi müslüman olarak addediyorsak, Şam, Halep, Hama, Deyrezzor’daki kardeşlerimizin bizim aynı karından doğan kardeşimizden çok da farklı olmadığını söyleyen Aynacı, sözlerini şöyle tamamladı;

“Çünkü hiç kimse garanti edemez ki biz de ilerde onların durumunda olmayalım. Sonuçta onların imtihanı bu zor günleri geçirmek, bizim imtihanımız da o zor günleri geçirmeye çalışan kardeşlerimize yardım etmektir. Nasıl ki Lübnan’daki Suriyeli mülteci kamplarında çocuğunu bir parça odunu olmadığı için onu sarıp sarmalamış halde kendisi de soğuktan tir tir titrerken çocuğu kaybeden annenin yanında nasıl duruyorsak her zaman da öyle durmaya devam edeceğiz.”

Programın sonunda gönüllü hanımların kendi elleriyle üretmiş oldukları ürünler satışa sunuldu.

Kermeste elde edilen gelir İHH aracılığıyla, soğuk ve zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Lübnan kamplarındaki mültecilere gönderilecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021