İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Lübnan’daki Suriyeli mülteciler yararına kahvaltı ve kermes
İHH İnsani Yardım Vakfı Zeytinburnu kadın gönüllülerince Lübnan mülteci kamplarına destek amacıyla kahvaltı ve kermes organizasyonu gerçekleştirildi.
Lübnan, Suriye, Türkiye 18.02.2015

İHH İnsani Yardım Vakfı Zeytinburnu kadın gönüllülerince Lübnan mülteci kamplarına destek amacıyla kahvaltı ve kermes organizasyonu gerçekleştirildi.

Gönüllülerin ülkemizde ve Ortadoğu’daki Suriyeli mültecilerin durumu hakkında bilgilendirildiği programda İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Aynacı Lübnan mülteci kamplarındaki izlenimlerini aktardı.

Konuşmasına gönüllülere teşekkür ederek başlayan Hasan Aynacı, “Bu kış gününde toplandığınız, Suriye’de zulme uğrayan, Lübnan’da Suriye’den göçmek durumunda kalan kardeşlerimizin dertlerini dert bildiğiniz için Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Aynacı şöyle devam etti:

“Suriye hemen yanı başımızda 900 kilometreden fazla sınırımızı paylaştığımız, hatta ortak köylerimizin olduğu ama o zor zamanlarda çeşitli emperyalist güçlerin aramızdan yollar geçirerek veya aramıza suni çizgiler çekerek bizi bölmeye çalıştıkları bir ülkeden bahsediyoruz. Suriye’de insanlar özgürlük istediği için cezalandırlılan bir toplumdan bahsediyoruz. Özgürlük isteyen bu insanlar ekmek sıralarında, okullarında, oturdukları evlerinde vurulan insanlardan bahsediyoruz.”

Kendimizi müslüman olarak addediyorsak, Şam, Halep, Hama, Deyrezzor’daki kardeşlerimizin bizim aynı karından doğan kardeşimizden çok da farklı olmadığını söyleyen Aynacı, sözlerini şöyle tamamladı;

“Çünkü hiç kimse garanti edemez ki biz de ilerde onların durumunda olmayalım. Sonuçta onların imtihanı bu zor günleri geçirmek, bizim imtihanımız da o zor günleri geçirmeye çalışan kardeşlerimize yardım etmektir. Nasıl ki Lübnan’daki Suriyeli mülteci kamplarında çocuğunu bir parça odunu olmadığı için onu sarıp sarmalamış halde kendisi de soğuktan tir tir titrerken çocuğu kaybeden annenin yanında nasıl duruyorsak her zaman da öyle durmaya devam edeceğiz.”

Programın sonunda gönüllü hanımların kendi elleriyle üretmiş oldukları ürünler satışa sunuldu.

Kermeste elde edilen gelir İHH aracılığıyla, soğuk ve zorlu kış şartlarında yaşam mücadelesi veren Lübnan kamplarındaki mültecilere gönderilecek.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022