İHH İnsani Yardım Vakfı
Lübnanlı Maya: Filistinli kardeşlerim nerede?
4. Uluslararası Yetim Buluşması Haliç Kongre Merkezi’nde başladı. Buluşmada özellikle Lübnan’da mülteci hayatı yaşayan Filistinli mültecilerin ezgileri izleyenleri duygulandırdı.
Filistin, Lübnan, Ortadoğu, Türkiye 17.10.2009

4. Uluslararası Yetim Buluşması Haliç Kongre Merkezi’nde başladı. Saat 19.30’da başlayan buluşmaya yoğun katılım oldu. Salon tıklım tıklım doldu. Salonda yer bulamayanlar dışarıda kurulan ekranlarda programı izliyor.

Program Etiyopyalı yetimin Kur’an-ı Kerim tilavetini okumasıyla başladı. Daha sonra İHH İnsani Yardım Vakfı’nın yetim çalışmalarını anlatan bir sinevizyon sunumu gösterildi.

Programın açılış konuşmasını yapan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Başkanı Bülent Yıldırım, dünyada artan savaşlarla birlikte artan yetim sayısına dikkat çekti.

Yıldırım, dünyanın farklı coğrafyalarındaki yetimleri gündeme getirmek ve insanların bu yetimlere sahip çıkmasını sağlamak için yetim buluşmasını düzenlediklerini ifade etti.

Türkiye halkının her zaman mazlumların yanında olduğunu ifade eden Yıldırım, “Bunu yetim çalışmasında da gördük. Şimdiye kadar 15 bin yetime sponsor aile bulduk. Bizim hedefimiz bu rakamı milyonlara taşımak. Çünkü dünyada 143 milyon yetim var. Hayırsever halkımızın destekleriyle biz bu hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum” dedi. Yıldırım’ın yetimlerin önemine vurgu yapan konuşmasından sonra Almanya’dan gelen Ammar 114 sahneye çıkarak bir şarkılarını seslendirdi. Ammar’dan sonra Kırgızistanlı yetimler sahneye çıkarak yerel oyunlarını sergilediler. Buluşmada özellikle Lübnan’da mülteci hayatı yaşayan Filistinli mültecilerin ezgileri izleyenleri etkiledi.

Lübnanlı Filistinli mülteci yetim 8 yaşındaki Maya Alhap, Refah Sınır Kapısının kapalı olmasından dolayı Filistin’den gelemeyen yetim kardeşlerine üzüldüğünü söyledi.

Maya’nın “Onların burada olmasını çok isterdim” şeklindeki sözleri izleyenleri duygulandırdı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021