İHH İnsani Yardım Vakfı
Madencilerimiz için gıyabi cenaze namazı ve dua
Fatih Camiinde sabah namazı sonrasında vatandaşlar, Manisa Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için gıyabi cenaze namazı kıldı; yaşamını yitiren, yaralanan ve maden ocağında mahsur kalan işçiler için dua etti.
Türkiye 15.05.2014

İstanbul'daki çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca Soma'da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden, yaralananlar ve ocakta mahsur kalan kardeşlerimizin sağ salim kurtarılması için bugün Fatih Camii'nde kılınan sabah namazının ardından bir program gerçekleştirildi.

Fatih Camiinde sabah namazı sonrasında vatandaşlar, önce Manisa Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namazın ardından faciada yaşamını yitiren, yaralanan ve halen maden ocağında bulunan işçiler için Ramazan Kayan hocanın yaptığı duaya ellerini semâya kaldıran yüzlerce kişi âmin dedi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022