İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Madencilerimiz için gıyabi cenaze namazı ve dua
Fatih Camiinde sabah namazı sonrasında vatandaşlar, Manisa Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için gıyabi cenaze namazı kıldı; yaşamını yitiren, yaralanan ve maden ocağında mahsur kalan işçiler için dua etti.
Türkiye 15.05.2014

İstanbul'daki çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca Soma'da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden, yaralananlar ve ocakta mahsur kalan kardeşlerimizin sağ salim kurtarılması için bugün Fatih Camii'nde kılınan sabah namazının ardından bir program gerçekleştirildi.

Fatih Camiinde sabah namazı sonrasında vatandaşlar, önce Manisa Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden madenciler için gıyabi cenaze namazı kıldı. Namazın ardından faciada yaşamını yitiren, yaralanan ve halen maden ocağında bulunan işçiler için Ramazan Kayan hocanın yaptığı duaya ellerini semâya kaldıran yüzlerce kişi âmin dedi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022