İHH İnsani Yardım Vakfı
Malatya’da Filistin gecesi
Malatya halkı hayır yarışında “ben de varım” dedi. Malatya Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Filistin gecesine İHH Başkanı Bülent Yıldırım'ın yanı  sıra Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.
Filistin, Filistin - Gazze, Ortadoğu, Türkiye 15.04.2010

Anadolu’nun farklı illerinde organize edilen Filistin gecelerine bir yenisi daha eklendi. İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Gazze’de uygulanan insanlık dışı ambargoyu deniz yolu ile delmek için organize ettiği ‘‘Rotamız Filistin, Yükümüz İnsani Yardım’’ projesine Malatya halkından da destek geldi. Malatya Kapalı Spor Salonu’nda, Filistin gecesi düzenlendi. Geceye İHH Başkanı Bülent Yıldırım'ın yanı  sıra Meşale Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Üyeleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.  

Gecede ilk olarak Grup Meşale mini bir konser verdi. Grup Meşale’nin ardından, geceye katılan İHH Başkanı Bülent Yıldırım katılımcılara hitap etti. Yıldırım, Gazze halkının gerçekleştirdiği demokratik seçimler sonunda Hamas’ı iktidara getirdiği için cezalandırıldığını söyledi. Gazze’de bir avuç gencin bütün dünyaya baş kaldırdığını da dile getiren Yıldırım, ‘‘Allah, onların yüzü suyu hürmetine göreceksiniz çok kısa süre içerisinde özgürlüğü mazlumlara verecektir’’ dedi. Bülent Yıldırım gemi filosu hakkında da katılımcılara bilgi verirken herkesin elinden geldiğince bu organizasyona destek vermesini istedi.

Bülent Yıldırım’ın ardından konuşan Meşale Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Salih Büker ise, Filistin'in verdiği mücadelenin sloganlarda kalmaması  gerektiğini kaydederek, ‘‘Filistin'e sevgilerimizi sunmak ve onlara yanlarında olduğumuzu haykırmak için hep bir araya geldik. Filistin, direnen yiğit insanların ülkesidir. Filistin, her Müslüman'ın yüreğinde bir köşedir. Bu nedenle Filistin, sloganlarla kısıtlanacak kadar küçük olamaz, olmamalıdır. Gösterdikleri azim ve kararlılıkla anılmalıdır’’ diye konuştu. 

Gecenin son bölümünde Ömer Karaoğlu davetlilere bir konser verdi. 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021