İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Mavi Marmara şehidi Bilgen Siirt'te anıldı
Şehit İbrahim Bilgen'i Anma ve Kudüs'ün Kurtuluşu için dua etkinliğine ilgi yoğundu.
Türkiye 02.06.2012

Siirt İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen “Şehit İbrahim Bilgeni Anma ve Kudüs'ün Kurtuluşu İçin Dua" programına yoğun ilgi gösterildi.

Gazze'ye yardım götürürken İsrail saldırısına uğrayan ve Mavi Marmara Gemisi'nde şehit olan İbrahim Bilgen, şahadetinin 2. yıl dönümünde gerçekleştirilen anma etkinliğine Siirt Ak Parti Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören, Tillo (Aydınlar) Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu, Ak Parti İl Başkanı Ali İlbaş, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu katıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Siirt Temsilciliği tarafından 26 Mayıs günü saat 20.00'de Kızlar Tepesi Amfi Tiyatro'da düzenlenen etkinliğe Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak ile sanatçı Selami Güneş katıldı.

İHH Gönüllüsü ve Darüusselam Camii İmamı Musa Doğrusever’in sunuculuğu yaptığı etkinlik, Kur’an tilaveti ile açıldı. Kur’an tilavetinin ardından Siirt İnsani Yardım Dernek Başkanı Murat Coşar selamlama konuşması yaptı. Daha sonra geçen yıl yapılan şiir yarışmasında birinci gelen “İbrahim’in Yolunda” adlı şiiri okundu.

Genç-Yaşlı, Kadın-Erkek Siirt’ten yaklaşık 2 bin kişi “Şehit İbrahim Bilgeni Anma Ve Kudüs'ün Kurtuluşu İçin Dua" etkinliğinde hep birlikte İsrail’e lanet okuyup, Filistin’e selam yolladılar.

Gecede Gazze'ye yardım götürürken İsrail saldırısına uğrayan ve Mavi Marmara Gemisi'nde şehit düşenler için yoklama yapıldı ve her okunan şehit için bir ağızdan gür bir sesle “Burada” denildi.

Program Kudüs’ün kurtuluşu için yapılan dua ile sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022