İHH İnsani Yardım Vakfı
Mavi Marmara şehidi Bilgen Siirt'te anıldı
Şehit İbrahim Bilgen'i Anma ve Kudüs'ün Kurtuluşu için dua etkinliğine ilgi yoğundu.
Türkiye 02.06.2012

Siirt İnsani Yardım Derneği tarafından organize edilen “Şehit İbrahim Bilgeni Anma ve Kudüs'ün Kurtuluşu İçin Dua" programına yoğun ilgi gösterildi.

Gazze'ye yardım götürürken İsrail saldırısına uğrayan ve Mavi Marmara Gemisi'nde şehit olan İbrahim Bilgen, şahadetinin 2. yıl dönümünde gerçekleştirilen anma etkinliğine Siirt Ak Parti Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Osman Ören, Tillo (Aydınlar) Belediye Başkanı Mesut Memduhoğlu, Ak Parti İl Başkanı Ali İlbaş, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu katıldı.

İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) Siirt Temsilciliği tarafından 26 Mayıs günü saat 20.00'de Kızlar Tepesi Amfi Tiyatro'da düzenlenen etkinliğe Gazeteci-Yazar Abdurrahman Dilipak ile sanatçı Selami Güneş katıldı.

İHH Gönüllüsü ve Darüusselam Camii İmamı Musa Doğrusever’in sunuculuğu yaptığı etkinlik, Kur’an tilaveti ile açıldı. Kur’an tilavetinin ardından Siirt İnsani Yardım Dernek Başkanı Murat Coşar selamlama konuşması yaptı. Daha sonra geçen yıl yapılan şiir yarışmasında birinci gelen “İbrahim’in Yolunda” adlı şiiri okundu.

Genç-Yaşlı, Kadın-Erkek Siirt’ten yaklaşık 2 bin kişi “Şehit İbrahim Bilgeni Anma Ve Kudüs'ün Kurtuluşu İçin Dua" etkinliğinde hep birlikte İsrail’e lanet okuyup, Filistin’e selam yolladılar.

Gecede Gazze'ye yardım götürürken İsrail saldırısına uğrayan ve Mavi Marmara Gemisi'nde şehit düşenler için yoklama yapıldı ve her okunan şehit için bir ağızdan gür bir sesle “Burada” denildi.

Program Kudüs’ün kurtuluşu için yapılan dua ile sona erdi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022