İHH İnsani Yardım Vakfı
Mavi Marmara Şehidimiz Çetin Topçuoğlu anıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllümüz ve şehidimiz Çetin Topçuoğlu Adana’da anıldı.
Türkiye 02.06.2012

Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı sırasında şehit olan İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü ve Çetin Topçuoğlu anıldı.

Adana’da; Menderes Spor Salonu’nda düzenlenen gecede, eşi Çetin Topçuoğlu ile birlikte yolculukları sırasında yaşadıklarını anlatan Çiğdem Topçuoğlu, saldırı sonrası kocasını bir an olsun yalnız bırakmadığını belirtti.

Vurulan eşinin yüzünü temizlediğini ve dualar okuduğunu belirten Topçuoğlu, "Çok hafif nefes alıp veriyordu. 'Çetin, bana son bir kelime söyle' dedim. Öyle bir cevap ki belki de en değerli kelimeydi o. Tek bir varlığımız vardı bizim, oğlumuz. 'Oğlum' dedi. Gözlerini kapattı" dedi.

Kocasının sorumluluk sahibi olduğunu, ailesini her zaman koruduğunu anlatan Topçuoğlu, Mavi Marmara gemisi ile yolculuğa çıkarken çok büyük engellerle karşılaşacaklarını tahmin ettiklerini ve ölmekten korkmadıklarını söyledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez ise Akdeniz'deki yolculuk boyunca hiçbir kişisel hesabın, oradaki yolcuların kalplerine girmediğini, bereketin mucizesini burada aramak gerektiğini belirtti. Etkinlikte Topçuoğlu'nun yetiştirdiği gençler tekvando gösterisi sundu. Öte yandan, Kur'an-ı Kerim okunan gecede, sinevizyon gösterileri ve müzik dinletileri de gerçekleştirildi. Program Ömer Karaoğlu’nun güzel ezgileriyle son buldu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021