İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Mavi Marmara Şehidimiz Çetin Topçuoğlu anıldı
İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllümüz ve şehidimiz Çetin Topçuoğlu Adana’da anıldı.
Türkiye 02.06.2012

Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine düzenlenen saldırı sırasında şehit olan İHH İnsani Yardım Vakfı gönüllüsü ve Çetin Topçuoğlu anıldı.

Adana’da; Menderes Spor Salonu’nda düzenlenen gecede, eşi Çetin Topçuoğlu ile birlikte yolculukları sırasında yaşadıklarını anlatan Çiğdem Topçuoğlu, saldırı sonrası kocasını bir an olsun yalnız bırakmadığını belirtti.

Vurulan eşinin yüzünü temizlediğini ve dualar okuduğunu belirten Topçuoğlu, "Çok hafif nefes alıp veriyordu. 'Çetin, bana son bir kelime söyle' dedim. Öyle bir cevap ki belki de en değerli kelimeydi o. Tek bir varlığımız vardı bizim, oğlumuz. 'Oğlum' dedi. Gözlerini kapattı" dedi.

Kocasının sorumluluk sahibi olduğunu, ailesini her zaman koruduğunu anlatan Topçuoğlu, Mavi Marmara gemisi ile yolculuğa çıkarken çok büyük engellerle karşılaşacaklarını tahmin ettiklerini ve ölmekten korkmadıklarını söyledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Gülden Sönmez ise Akdeniz'deki yolculuk boyunca hiçbir kişisel hesabın, oradaki yolcuların kalplerine girmediğini, bereketin mucizesini burada aramak gerektiğini belirtti. Etkinlikte Topçuoğlu'nun yetiştirdiği gençler tekvando gösterisi sundu. Öte yandan, Kur'an-ı Kerim okunan gecede, sinevizyon gösterileri ve müzik dinletileri de gerçekleştirildi. Program Ömer Karaoğlu’nun güzel ezgileriyle son buldu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022