İHH İnsani Yardım Vakfı
Mavi Marmara şehitleri Gazze'de anıldı
Mavi Marmara gemisinde İsrail askerleri tarafından şehit edilenler, katliamın 4. yıldönümünde Gazze'de anıldı.
Filistin, Türkiye 30.05.2014

Gazze'ye yönelik ablukayı kırmak için insani yardım malzemeleri götüren Mavi Marmara gemisine saldırısının 4. yılında Gazze'de şehitleri anma töreni düzenlendi.

Filistinli siyasiler ve yabancıların yanı sıra Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç'ın da hazır bulunduğu törene onlarca kişi katıldı.Anma törenleri çerçevesinde Gazze limanından denize gül atıp, Mavi Marmara Şehitleri Anıtı'na çelenk bırakan Sarnıç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Biz, Türkiye olarak bu acı olayı hiçbir zaman unutmayacağız. Filistinli kardeşlerimizin de unutmadığını görmek bizlere moral ve kıvanç vermektedir" dedi.

Benzer acıların bir daha yaşanmamasını dileyen Sarnıç, "Mavi Marmara saldırısında şehit olan kardeşlerimizi bir daha rahmetle anıyoruz" diye konuştu.Öte yandan Gaze'deki Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Türk hükümeti ve halkına "cesur" tavrından dolayı teşekkür etti.

Bahr, "Türkiye halkı ve hükümetine, özellikle Başbakan Tayyip Erdoğan'a İsrail'in Gazze ambargosunun sona ermesi konusunda gösterdiği çaba ve ısrarından dolayı teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021