İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Mavi Marmara şehitleri Gazze'de anıldı
Mavi Marmara gemisinde İsrail askerleri tarafından şehit edilenler, katliamın 4. yıldönümünde Gazze'de anıldı.
Filistin, Türkiye 30.05.2014

Gazze'ye yönelik ablukayı kırmak için insani yardım malzemeleri götüren Mavi Marmara gemisine saldırısının 4. yılında Gazze'de şehitleri anma töreni düzenlendi.

Filistinli siyasiler ve yabancıların yanı sıra Türkiye'nin Kudüs Başkonsolosu Büyükelçi Mustafa Sarnıç'ın da hazır bulunduğu törene onlarca kişi katıldı.Anma törenleri çerçevesinde Gazze limanından denize gül atıp, Mavi Marmara Şehitleri Anıtı'na çelenk bırakan Sarnıç, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, "Biz, Türkiye olarak bu acı olayı hiçbir zaman unutmayacağız. Filistinli kardeşlerimizin de unutmadığını görmek bizlere moral ve kıvanç vermektedir" dedi.

Benzer acıların bir daha yaşanmamasını dileyen Sarnıç, "Mavi Marmara saldırısında şehit olan kardeşlerimizi bir daha rahmetle anıyoruz" diye konuştu.Öte yandan Gaze'deki Filistin Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr, Türk hükümeti ve halkına "cesur" tavrından dolayı teşekkür etti.

Bahr, "Türkiye halkı ve hükümetine, özellikle Başbakan Tayyip Erdoğan'a İsrail'in Gazze ambargosunun sona ermesi konusunda gösterdiği çaba ve ısrarından dolayı teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022