İHH İnsani Yardım Vakfı
Mavi Marmara şehitleri için Mevlit okutuldu
AK Parti Sultangazi Özürlüler Merkezi, Mavi Marmara şehitleri için mevlit programı organize etti. Programa şehit yakınları ve Mavi Marmara aktivistleri katıldı.
Türkiye 09.02.2011

Ak Parti Sultangazi Özürlüler Merkezi, Gazze’de yaşanan insanlık dışı ambargoyu delmek için özgürlük filosu ile yola çıkan ve İsrail askerlerinin saldırısı sonucu Mavi Marmara gemisinde şehit olan 9 aktivist için Mevlit programı düzenledi.

Programa yaklaşık  300 kişi katıldı. Programda Mavi Marmara Derneği Başkanı  İsmail Yılmaz, İHH Yönetim Kurul üyesi Hayri Bolat ve gemi aktivistlerinden Murat Akinan  birer konuşma yaptı.

Ayrıca programda İsrail saldırıları sonucunda şehit edilen Cevdet Kılıçların eşi  Derya Kılıçlar ve Necdet  Yıldırım'ın eşi  Refika Yıldırım da hazır bulundu. Programın sonunda şehit eşlerine ve  konuşmacılara  plaket verildi.

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021