İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Somali’de yetimlerle buluştuk
İHH ekipleri Yetim Dayanışma Günleri coşkusunu Somali’ye taşıdı.
Somali 08.04.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın her yıl düzenlediği Yetim Dayanışma Günleri kampanyası çerçevesinde Somali’yi ziyaret eden insani yardım ekibi yetim çocuklar ve ailelerine yönelik bir dizi faaliyet gerçekleştirdi.

Somalili yetimler için eğlence programı düzenleyen İHH ekibi çocukların hazırladıkları performans gösterilerini izledi. Programa 300 yetim çocuk, aileleri ve bölgedeki yerel yetkililer katıldı.Yetim ailelere yönelik kalıcı projelere de imza atan yardım ekibi 20 aileye dikiş makinesi dağıtımında bulundu. Ayrıca hayvancılıkla uğraşan ailelere mesleklerini sürdürüp kendi geçimlerini sağlayabilmeleri için büyük baş hayvan ve tavuk yardımı yapıldı.

Somali’de gerçekleştirilen faaliyetler arasında kurban kesimi de yer aldı. Türkiyeli hayırseverlerin bağışladığı 91 hisse kurban kesilerek bölgedeki ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.

İHH ekibi Somalili yetimlerle birlikte dolu dolu geçirdikleri 4 günlük programın ardından Türkiye’ye döndü. 


 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022