İHH İnsani Yardım Vakfı
Mersinde 2 bin 500 kişiye giysi yardımı
İhtiyaç sahiplerini giydirmeye yönelik çalışmalar devam ediyor. Mersin’de aralarında yetim çocukların da bulunduğu 2 bin 500 kişiye giyecek yardımı yapıldı.
Türkiye 15.02.2010

İhtiyaç sahipleri giyimin yapıldığı mağazaya gelerek ihtiyaç duydukları giysileri aldılar. Vakfımızın Mersin’deki faaliyetlerini gönüllü olarak organize eden Akdeniz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Melikşah Yalçınkaya, İHH’nın bölgede yaptığı çalışmalardan büyük bir mutluluk duyduklarını dile getirdi. Yalçınkaya, İHH tarafından dağıtılmak üzere Mersin’e bir kamyon dolusu giyecek malzemesi gönderildiğini belirterek şunları söyledi: “İHH İnsani Yardım Vakfı, hem yurt içinde, hem de yurt dışında gerçekleştirdiği projeler ile rüştünü ispat etmiş durumda. Mersin gibi gelir düzeyi düşük aile ve yetim sayısının çok yüksek olduğu bir ilde böyle bir faaliyeti yürütmenin zorluklarını ve gönül huzurunu bir arada yaşıyoruz. Bu yüzden mümkün olduğu kadar fazla aileye ve yetime ulaşmaya çalışıyoruz. Yardım faaliyetlerimizi giyimle sınırlı tutmayıp belli aralıklarla gıda, kurban bayramında et, okul dönemlerinde de eğitim yardımı olarak sürdürüyoruz. Sahip olduğumuz imkânların paylaştıkça artacağına inanıyoruz.”

Siz de ihtiyaç sahiplerini giydirebilirsiniz

İHH, kendisine yapılan ayni bağışları ihtiyaç sahiplerine dağıtıyor. Hayırseverlerin yapmış olduğu eşya bağışları, kamyon ve Tırlara yüklenerek Anadolu’nun çeşitli illerindeki fakir ailelere dağıtılıyor. Giysi bağışında ikinci el bağış kabul edilmiyor. Siz de ayni ve nakdi bağışlarınızla vakfımızın bu çalışmasına katkıda bulunabilirsiniz. Bir veya birden fazla ihtiyaç sahibinin ihtiyaçlarının karşılanmasına vesile olabilirsiniz. Bilgi için telefon numarası: 0212 631 21 21 


İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021