İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Mersin'de öğrencilerden yetim kermesi
İHH İnsani Yardım Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen “İyilikte Yarışan Sınıflar Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Mersin Toroslar ilçesi Üstay Ortaokulunda kermes düzenlendi.
Türkiye 08.04.2015

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen “İyilikte Yarışan Sınıflar, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Mersin Toroslar ilçesi Üstay Ortaokulunda kermes düzenlendi.

Okul bahçesinde açılan kermes, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Proje İl Koordinatörü Murat Bağış, Mersin İHH Başkanı Mesut Kayacı, Memur Sen İl Başkanı Abdullah Çelik, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenci aileleri ve mahalle sakinleri tarafından ziyaret edildi.

Düzenlenen kermeste öğrenciler, öğretmenler, okul yöneticileri ve öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecekler misafirlere sunuldu.

Kermes kapsamında ayrıca İHH Mersin İnsani Yardım Derneği tarafından bir stant açılarak çalışmalarla ilgili ziyaretçilere bilgi verildi.

Okullarda akademik çalışmaların yanında sosyal, kültürel etkinliklere ve değerler eğitimine de önem verilmesi gerektiğini ifade eden Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, okullarımızda uygulanan iyilikte yarışan sınıflar her sınıfın bir yetim kardeşi var projesinin de birçok güzel değerin öğrenciye verilmesini sağladığını sözlerine ekledi.

Amaç öğrencilerin yardımsever, bilinçli ve duyarlı olmasını sağlamak

Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH arasında yapılan protokol kapsamında Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Temel Eğitim Birimi koordinesinde sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde “İyilikte Yarışan Sınıflar Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesini uygulamaya başladıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü ve Proje İl Koordinatörü Murat Bağış, amaçlarının öğrencilerin yardımsever, bilinçli ve duyarlı olmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Okulca Etiyopya´dan bir yetim kardeşlerinin olduğunu belirten Toroslar Üstay Ortaokulu Müdürü Fatma Gök, düzenledikleri kermes sonucunda elde edilen gelirle Filistin´den ikinci bir yetim kardeşlerinin olduğunu söyledi. Kermesin öğrenciler arasında paylaşmayı ve yardımlaşmayı yaygınlaştıracağını kaydeden Gök, başta öğretmenleri olmak üzere emeği geçen öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Öğrencilerin yetim kardeş heyecanı

Bir gün süreyle devam eden kermeste gönüllü olarak görev alan öğrenciler ise bu kermes sonucunda bir yetimin ailesinin bir yıl boyunca bütün ihtiyaçlarının giderileceği için çok mutlu olduklarını anlattılar.

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022