İHH İnsani Yardım Vakfı
Mersin'de öğrencilerden yetim kermesi
İHH İnsani Yardım Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen “İyilikte Yarışan Sınıflar Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Mersin Toroslar ilçesi Üstay Ortaokulunda kermes düzenlendi.
Türkiye 08.04.2015

İHH İnsani Yardım Vakfı ile Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğinde yürütülen “İyilikte Yarışan Sınıflar, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Mersin Toroslar ilçesi Üstay Ortaokulunda kermes düzenlendi.

Okul bahçesinde açılan kermes, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, İl Milli Eğitim Şube Müdürü ve Proje İl Koordinatörü Murat Bağış, Mersin İHH Başkanı Mesut Kayacı, Memur Sen İl Başkanı Abdullah Çelik, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenci aileleri ve mahalle sakinleri tarafından ziyaret edildi.

Düzenlenen kermeste öğrenciler, öğretmenler, okul yöneticileri ve öğrenci velileri tarafından hazırlanan yiyecekler misafirlere sunuldu.

Kermes kapsamında ayrıca İHH Mersin İnsani Yardım Derneği tarafından bir stant açılarak çalışmalarla ilgili ziyaretçilere bilgi verildi.

Okullarda akademik çalışmaların yanında sosyal, kültürel etkinliklere ve değerler eğitimine de önem verilmesi gerektiğini ifade eden Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, okullarımızda uygulanan iyilikte yarışan sınıflar her sınıfın bir yetim kardeşi var projesinin de birçok güzel değerin öğrenciye verilmesini sağladığını sözlerine ekledi.

Amaç öğrencilerin yardımsever, bilinçli ve duyarlı olmasını sağlamak

Milli Eğitim Bakanlığı ve İHH arasında yapılan protokol kapsamında Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Temel Eğitim Birimi koordinesinde sosyal sorumluluk çalışmaları çerçevesinde “İyilikte Yarışan Sınıflar Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesini uygulamaya başladıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü ve Proje İl Koordinatörü Murat Bağış, amaçlarının öğrencilerin yardımsever, bilinçli ve duyarlı olmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Okulca Etiyopya´dan bir yetim kardeşlerinin olduğunu belirten Toroslar Üstay Ortaokulu Müdürü Fatma Gök, düzenledikleri kermes sonucunda elde edilen gelirle Filistin´den ikinci bir yetim kardeşlerinin olduğunu söyledi. Kermesin öğrenciler arasında paylaşmayı ve yardımlaşmayı yaygınlaştıracağını kaydeden Gök, başta öğretmenleri olmak üzere emeği geçen öğrenci ve velilere teşekkür etti.

Öğrencilerin yetim kardeş heyecanı

Bir gün süreyle devam eden kermeste gönüllü olarak görev alan öğrenciler ise bu kermes sonucunda bir yetimin ailesinin bir yıl boyunca bütün ihtiyaçlarının giderileceği için çok mutlu olduklarını anlattılar.

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021