İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Mesut Şen’in şahitlikleri
Uzun yıllardır İHH’da görev yapan Mesut Şen, vakfın YouTube kanalına konuk oldu. Şen, yıllar boyu yaptığı uzun seyahatlerde kendisine emanet edilen hikayeleri izleyicilere aktardı.
30.07.2021

Tam 15 yıldır İslam Coğrafyası’nda adım atmadık yer bırakmadı belki de Mesut Şen. Afrika çöllerinden Uzakdoğu ormanlarına kadar yaptığı ziyaretlerde kendisine bir çok hikaye emanet edildi. Bu hikayelerin başrolü, bazen Etiyopya’da yetim torunlarına taş kaynatan nine oldu bazen de Yemen çöllerinde kendisine “Siz Türklersiniz değil mi? Buraya gelse gelse siz gelirsiniz zaten” diyen Hasan Amca oldu. 

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Youtube kanalına konuk olan İHH Kaynak Geliştirme Birimi Koordinatörü Mesut Şen, yıllar boyu yaptığı seyahatlerde kendisine emanet edilen hikayeleri izleyicilere aktarıyor. Ve ekliyor: “Bu hikayeler, zannedildiği gibi çok büyük desteklerin bir sonucu olarak yaşanmadı. Kendi rızkından artırarak bizlere koli teslim eden teyzelerimizin, amcalarımızın samimi niyetleri ve duaları neticesinde gerçekleşiyor.”

ic.jpg

“Siz Türklersiniz değil mi?”

-“Afrika’da karşılaşsaydık birbirimizi öldürebilirdik!”

-“Bir baba, arta kalan yemekler için müsade istedi. Kulaklarıma inanamadım.”

-“Siz Türklersiniz değil mi?”

-“Evladım, televizyonda o Somalili çocukları gördüm. Al bu kumanyayı, kendi ellerinle onlara teslim et.”

“Gece boyu torunlarına taş kaynatmış”

“Bu gözler, yetim torunlarına taş kaynatan nineler gördü! Yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen ne ümmet coğrafyasındaki mağduriyet bitti ne de Hazreti Ömer’den bu yana hikaye değişmedi.”

“Cebimdeki telefon kaç aileyi kurtarır?”

“Arakanlılar, Bangladeş’e sığındıklarında her şey tamam zannettik. Bir zaman sonra kamplardan ölüm haberleri gelmeye başladı. Kendimize hep şunu sorduk: ‘İnsanlar bu kamplarda neden açlıktan ölür ki?’ Arakan Mülteci Kampları’ndaki insanlar, 15 liraları olmadığı için ne yazık ki hayatlarını kaybettiler! Kendime hep şunu soruyorum: ‘Cebimdeki telefon kaç aileyi kurtarır?’”

ic2.jpg

İHH Youtube kanalında

Mesut Şen’in şahitlikleri, İHH'nın Youtube kanalından izlenebiliyor.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
İşgalci İsrail Türkiye genelinde protesto edildi
İşgalci İsrail Türkiye genelinde protesto edildi
Genç İHH, Mavi Marmara Derneği ve Dijital Hafıza Merkezi, işgalci İsrail’in Gazze’de son günlerde giderek artan ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 21 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan saldırılarını Türkiye genelinde düzenlediği basın açıklamalarıyla protesto etti. İstanbul’daki basın açıklaması, İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde düzenlendi. Açıklamada, “İsrail’in içindeki ayrım önemli oranda büyümüş durumda. İsrail ne zaman siyaseten sıkışsa namlusunu Filistinlilere döndürüyor” denildi.
11.05.2023
Kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Çin’in zulümlerini anlattı
Kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Çin’in zulümlerini anlattı
Sivil Toplum Kuruluşları, Çin’in Doğu Türkistanlı kadınlara yönelik işlediği zulümleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul’da düzenledikleri basın toplantısıyla anlattı.
08.03.2023
Doğu Türkistan için Müslüman ülkelere çağrı
Doğu Türkistan için Müslüman ülkelere çağrı
Sivil Toplum Kuruluşları tarafından, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde ''Doğu Türkistan’daki Soykırım ve Hak Arayışları'' başlıklı panel düzenlendi. Panelin öncesinde, Çin’in Doğu Türkistan’daki zulümlerinin son bulması çağrısıyla ortak basın açıklaması gerçekleştirildi. Müslüman ülkelere çağrıda bulunan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Çin, karşısında bir blok görmeli” dedi.
10.12.2022