İHH İnsani Yardım Vakfı
Mesut Şen’in şahitlikleri
Uzun yıllardır İHH’da görev yapan Mesut Şen, vakfın YouTube kanalına konuk oldu. Şen, yıllar boyu yaptığı uzun seyahatlerde kendisine emanet edilen hikayeleri izleyicilere aktardı.
30.07.2021

Tam 15 yıldır İslam Coğrafyası’nda adım atmadık yer bırakmadı belki de Mesut Şen. Afrika çöllerinden Uzakdoğu ormanlarına kadar yaptığı ziyaretlerde kendisine bir çok hikaye emanet edildi. Bu hikayelerin başrolü, bazen Etiyopya’da yetim torunlarına taş kaynatan nine oldu bazen de Yemen çöllerinde kendisine “Siz Türklersiniz değil mi? Buraya gelse gelse siz gelirsiniz zaten” diyen Hasan Amca oldu. 

İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Youtube kanalına konuk olan İHH Kaynak Geliştirme Birimi Koordinatörü Mesut Şen, yıllar boyu yaptığı seyahatlerde kendisine emanet edilen hikayeleri izleyicilere aktarıyor. Ve ekliyor: “Bu hikayeler, zannedildiği gibi çok büyük desteklerin bir sonucu olarak yaşanmadı. Kendi rızkından artırarak bizlere koli teslim eden teyzelerimizin, amcalarımızın samimi niyetleri ve duaları neticesinde gerçekleşiyor.”

ic.jpg

“Siz Türklersiniz değil mi?”

-“Afrika’da karşılaşsaydık birbirimizi öldürebilirdik!”

-“Bir baba, arta kalan yemekler için müsade istedi. Kulaklarıma inanamadım.”

-“Siz Türklersiniz değil mi?”

-“Evladım, televizyonda o Somalili çocukları gördüm. Al bu kumanyayı, kendi ellerinle onlara teslim et.”

“Gece boyu torunlarına taş kaynatmış”

“Bu gözler, yetim torunlarına taş kaynatan nineler gördü! Yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen ne ümmet coğrafyasındaki mağduriyet bitti ne de Hazreti Ömer’den bu yana hikaye değişmedi.”

“Cebimdeki telefon kaç aileyi kurtarır?”

“Arakanlılar, Bangladeş’e sığındıklarında her şey tamam zannettik. Bir zaman sonra kamplardan ölüm haberleri gelmeye başladı. Kendimize hep şunu sorduk: ‘İnsanlar bu kamplarda neden açlıktan ölür ki?’ Arakan Mülteci Kampları’ndaki insanlar, 15 liraları olmadığı için ne yazık ki hayatlarını kaybettiler! Kendime hep şunu soruyorum: ‘Cebimdeki telefon kaç aileyi kurtarır?’”

ic2.jpg

İHH Youtube kanalında

Mesut Şen’in şahitlikleri, İHH'nın Youtube kanalından izlenebiliyor.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Annesi Tarık Kesekçi’yi anlattı
Annesi Tarık Kesekçi’yi anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken vefat eden 4 gençten Baykar Mühendisi Tarık Kesekçi’nin annesi Beyhan Kesekçi, İHH’nın Youtube kanalında oğlunu anlattı.
Nevşehir
23.12.2021
STK’lardan Suriye, Doğu Türkistan ve Filistin paneli
STK’lardan Suriye, Doğu Türkistan ve Filistin paneli
Sivil Toplum Kuruluşları tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde İstanbul Üniversitesi’nde ''Çözümsüzlüğe Çözüm Arayışları'' başlıklı panel düzenlendi.
10.12.2021
''Çözümsüzlüğe Çözüm Arayışları'' paneli düzenlenecek
''Çözümsüzlüğe Çözüm Arayışları'' paneli düzenlenecek
Sivil Toplum Kuruluşları’nca 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde İstanbul Üniversitesi’nde ''Çözümsüzlüğe Çözüm Arayışları'' başlıklı panel düzenlenecek.
10.12.2021