İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Milli Eğitim Bakanı ve Diyanet İşleri Başkanı İHH Heyetini kabul etti
Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet işleri Başkanlığı ve İHH İnsani Yardım vakfı’nın ortaklaşa yürüttüğü Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar kampanyasının sonuçları açıklandı. Projeye daha ilk yılında 81 ilde 2084 okul ve 6.655 sınıf katılım gösterdi. İHH heyeti Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı’nı ziyaret ederek kampanyanın sonuçlarını iletti.
Türkiye 17.06.2014

Gittikçe daha karamsar, bencil ve yalnızlaşan bir dünyaya inat, yardımsever, bilinçli, paylaşmaktan mutlu olan ve duyarlı bir neslin daha okul sıralarında iken yetiştirilebilmesi gayeleriyle İHH İnsani Yardım Vakfı’nın Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) ile ortaklaşa yürüttüğü eğitim öğretim müfredatı içerisinde bulunan çocuklarımızla, Kuran kurslarında bulunan çocuklarımızın katılım gösterdiği Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var – İyilikte Yarışan Sınıflar kampanyasının sonuçları açıklandı.

Geleceğin İyiliksever Türkiye’si için bugünden kolların sıvandığı ve ilk yılında 81 ilde 2084 okul ve 6.655 sınıfın katılım gösterdiği kampanyanın sonuçları İHH Yönetim kurulu üyeleri Murat Yılmaz, Durmuş Aydın ve Ankara irtibat ofisi yöneticisi Mukaddera Tanok Kırbaş tarafından Milli Eğitim Bakanımız sayın Prof. Dr. Nabi Avcı ve Diyanet İşleri Başkanımız sayın Prof. Dr. Mehmet Görmez ile paylaşıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı’nda İHH heyetini kabul eden Prof. Dr. Nabi Avcı’ya kampanyanın sonuçlarıyla ilgili rapor sunuldu. Kampanyaya hangi illerden ne kadar katılımın olduğu ve hangi okulların katılım gösterdiği, okullardaki pozitif gelişimlerin notlandığı, kampanyanın medya etkisinin, katılımcı okullara gönderilen materyallerin, film ve görsellerin sunulduğu geniş raporun sunumu ardından yetim çocuklarımızın el emeği göz nuru hat ve ebru eserleri, el işleri Sayın Bakan’a sunuldu. Kampanyanın ayrıca dünya dillerine çevrilerek dünyanın tüm yetim çocuklarıyla ilgili uluslar arası bir kampanya haline getirildiği ve ülkelerin istifadelerine sunulduğu bilgisi de paylaşıldı. Sunumu dikkatle takip eden MEB Bakanı Nabi Avcı katılımcı okulları, ilgili görselleri inceleyerek, kampanya ile ilgili İHH Heyetine ve eserlerini kendisi ile paylaşan çocuklara teşekkürlerini sundu.

Aynı şekilde Diyanet İşleri Başkanlığı’ndaki makamında İHH heyetini kabul eden Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e kampanyanın Kuran kurslarındaki çocuklarımızın katılımları, kampanyanın çocuklar üzerindeki tezahürleri ve çocukların yetim kardeş edinme hususundaki iştiyakları paylaşıldı. Ümmetin yetim çocuklarıyla ilgili yakın ilgi ve alakası bulunan ve bu seneki Ramazan ayı teması olarak da ümmetin kimsesiz, yetim ve çaresizlerinin konu olarak seçildiğini ifade eden Mehmet Görmez, ‘yeni eğitim döneminde daha büyük bir katılımla yetim çocukların ellerinden tutulacağını’ ifade etti. Suriyeli ve Türkiye’de bulunan çocuklarımızın el emeği göz nuru eserlerinin de kendisine takdim edildiği Mehmet Görmez çocuklara ve İHH’ya tebriklerini iletti.

Yeni eğitim döneminde de hem okullarımızda hem de Kuran kurslarımızda Türkiye’nin çocuklarının dünyanın yetimlerine olan sevgi ve paylaşımının artarak devam edeceği Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var projesi daha da geniş bir katılımla devam edecek.


> Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var 2014 Faaliyet Raporu İçin Tıklayınız

İlgili haberler
Tümünü Gör
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İdlib’teki kamplara dayanıklı ekmek yardımı
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki kamplarda yaşayan ailelere, Bingöl İHH tarafından gönderilen 185 bin paket dayanıklı ekmek dağıtıldı.
31.05.2024
İdlib'teki Göz Sağlığı Merkezi ile binlerce kişi ışığa kavuştu
İdlib'teki Göz Sağlığı Merkezi ile binlerce kişi ışığa kavuştu
İHH İnsani Yardım Vakfı ile Uluslararası Doktorlar Derneği (AID) tarafından Suriye’nin İdlib ili kırsalındaki Sarmada ilçesinde kurulan Göz Sağlığı Merkezi, savaş mağduru sivillere ücretsiz olarak sağlık hizmeti vermeye devam ediyor.
28.05.2024
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına devam ediyor
İHH Gazze’ye yönelik yardımlarına devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, işgalci İsrail’in saldırıları altındaki Gazze’ye yönelik insani yardım çalışmalarını sürdürüyor. Her gün 32 bin kişiye sıcak yemek dağıtımında bulunan vakıf; 7 Ekim’den bu yana çeşitli yardım kalemlerinde on binlerce Gazzeliye destek oldu.
24.05.2024