İHH İnsani Yardım Vakfı
Minibüsçülerden yetimlere tam destek
Sarıyer - Beşiktaş hattında çalışan 308 minibüsçü, araçlarının arka camlarına “Yetim Gülerse Dünya Güler” çıkartması yapıştırarak yetimlere destek oldu.
09.03.2021

İstanbullu minibüsçüler, yetimler için farkındalık oluşturmak amacıyla “Minibüsçüler, Yetimlere Destek Veriyor” konulu bir program icra etti. Sarıyer - Beşiktaş hattında çalışan 308 minibüsün destek verdiği çalışmada, minibüslerin arka camlarına “Yetim Gülerse Dünya Güler” çıkartması yapıştırıldı. 

Programa, İHH Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul İl Başkanı Hacı Bayram Şahin, İHH İstanbul İl Teşkilat Başkanı Mehmet Ergin, İHH Beşiktaş İlçe Temsilcisi Naci Kalender ve 18 Nolu Minibüsçüler Kooperatif Başkan Yardımcısı Sinan Köroğlu katıldı. 

haci-bayram-sahin.jpg

Minibüsçülere teşekkür

İHH’nın dünya üzerinde 100 binden fazla yetime düzenli destek olduğunu ve bunun 15 bininin de Türkiye’de bulunduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan Hacı Bayram Şahin, özellikle korona günlerinde yetimlere verdikleri destekten ötürü minibüsçülere teşekkür etti. 

sinan-koroglu.jpg

“Çorbada bizim de tuzumuz olsun”

Sinan Köroğlu ise minibüsçüler adına yaptığı konuşmada yetimler için her türlü çalışmaya destek vereceklerini ifade etti. Köroğlu, “Çorbada bizim de bir tuzumuz olsun istedik” diyerek konuşmasını tamamladı. 

minibusculerden-yetimlere-tam-destek10.jpg

Program, hediyeleşme töreninin ardından sona erdi. 

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021