İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Minibüsçülerden yetimlere tam destek
Sarıyer - Beşiktaş hattında çalışan 308 minibüsçü, araçlarının arka camlarına “Yetim Gülerse Dünya Güler” çıkartması yapıştırarak yetimlere destek oldu.
09.03.2021

İstanbullu minibüsçüler, yetimler için farkındalık oluşturmak amacıyla “Minibüsçüler, Yetimlere Destek Veriyor” konulu bir program icra etti. Sarıyer - Beşiktaş hattında çalışan 308 minibüsün destek verdiği çalışmada, minibüslerin arka camlarına “Yetim Gülerse Dünya Güler” çıkartması yapıştırıldı. 

Programa, İHH Yönetim Kurulu Üyesi ve İstanbul İl Başkanı Hacı Bayram Şahin, İHH İstanbul İl Teşkilat Başkanı Mehmet Ergin, İHH Beşiktaş İlçe Temsilcisi Naci Kalender ve 18 Nolu Minibüsçüler Kooperatif Başkan Yardımcısı Sinan Köroğlu katıldı. 

haci-bayram-sahin.jpg

Minibüsçülere teşekkür

İHH’nın dünya üzerinde 100 binden fazla yetime düzenli destek olduğunu ve bunun 15 bininin de Türkiye’de bulunduğunu hatırlatarak konuşmasına başlayan Hacı Bayram Şahin, özellikle korona günlerinde yetimlere verdikleri destekten ötürü minibüsçülere teşekkür etti. 

sinan-koroglu.jpg

“Çorbada bizim de tuzumuz olsun”

Sinan Köroğlu ise minibüsçüler adına yaptığı konuşmada yetimler için her türlü çalışmaya destek vereceklerini ifade etti. Köroğlu, “Çorbada bizim de bir tuzumuz olsun istedik” diyerek konuşmasını tamamladı. 

minibusculerden-yetimlere-tam-destek10.jpg

Program, hediyeleşme töreninin ardından sona erdi. 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022