İHH İnsani Yardım Vakfı
Minik ellerin örgüleri Suriyeli çocukları ısıtacak
Kış aylarında soğuktan üşüyen Suriyeli çocuklara üzülen Polatlı Poyraz Ortaokulu öğrencileri annelerinin ile birlikte ördüğü yüzlerce atkı, bere, yelek, kazak İHH ekipleri tarafından İdlip bölgesindeki çadırkentlerde dağıtıldı.
Türkiye 27.02.2014

Türkiye'nin barınak, yakacak, gıda ve kıyafet yardımı için seferber olduğu Suriyeliler için bu kez minik yüreklerin soğuğun üşüttüğü kardeşleri için harekete geçti.

Kızlı erkekli 50 öğrenci, 0-7 yaşlarındaki Suriyeli çocuklar için müzik derslerinde, teneffüs aralarında ellerinden iplerle şişleri eksik etmeyip kışlık kıyafetler ördü.

Okullarından ve ödevlerinden arta kalan zamanlarda da, anneleri ile birlikte örgülerine devam eden ortaokulu öğrencilerinin el emekleri İHH Suriye Çalışmaları Koordine ve Lojistik merkezine gönderildi.

Örgülerde birlikte öğrencilerin gönderdiği notlar Suriye'nin çocuklarına tercüme edildi. Yazılanlar okunduğunda ise çadırkentte zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Suriyeli çocuklar, örgülerden daha çok mektupların kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021