İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Minik ellerin örgüleri Suriyeli çocukları ısıtacak
Kış aylarında soğuktan üşüyen Suriyeli çocuklara üzülen Polatlı Poyraz Ortaokulu öğrencileri annelerinin ile birlikte ördüğü yüzlerce atkı, bere, yelek, kazak İHH ekipleri tarafından İdlip bölgesindeki çadırkentlerde dağıtıldı.
Türkiye 27.02.2014

Türkiye'nin barınak, yakacak, gıda ve kıyafet yardımı için seferber olduğu Suriyeliler için bu kez minik yüreklerin soğuğun üşüttüğü kardeşleri için harekete geçti.

Kızlı erkekli 50 öğrenci, 0-7 yaşlarındaki Suriyeli çocuklar için müzik derslerinde, teneffüs aralarında ellerinden iplerle şişleri eksik etmeyip kışlık kıyafetler ördü.

Okullarından ve ödevlerinden arta kalan zamanlarda da, anneleri ile birlikte örgülerine devam eden ortaokulu öğrencilerinin el emekleri İHH Suriye Çalışmaları Koordine ve Lojistik merkezine gönderildi.

Örgülerde birlikte öğrencilerin gönderdiği notlar Suriye'nin çocuklarına tercüme edildi. Yazılanlar okunduğunda ise çadırkentte zor şartlarda yaşamlarını sürdürmeye çalışan Suriyeli çocuklar, örgülerden daha çok mektupların kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022