İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Minik ellerini yetim kardeşlerine uzattılar
Minik ellerini yetim kardeşlerine uzattılar
Türkiye 04.02.2016

İHH İnsani Yardım Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Eğitim Bir Sen ortaklığında devam eden “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi Avcılar Abdulkadir Öztemir Anaokulu öğrencilerinin velileriyle paylaşıldı.

Projeye ilgi gösteren aileler, çocukların gelişimi ve sosyal sorumlulukları öğrenebilecekleri bu güzel projeye çocuklarının dahil olmasını kabul etti.

Programa katılan aileler, toplantı esnasında yetim kardeş başvurusu yaparak, Etiyopya ve Türkiye’den 2 yetimin bakımını üstlendi.

Projenin çocukların gelişimlerine çok etkili olacağını belirten aileler, en kısa zamanda yetim kardeş sayısını artırmaya çalışacaklarını dile getirdi.


İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022