İHH İnsani Yardım Vakfı
Miniklerden anlamlı bağış
Gül Çocuk Yuvası öğrencileri, iki katarakt ameliyatı yapılması ve bir yetime sponsor olmak için kumbaralarına doldurdukları 1.497 TL’yi, İHH İnsani Yardım Vakfı’na teslim ettiler.
Türkiye 26.02.2014

Gül Çocuk Yuvası otuz yedi öğrencisi ile İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti. 4-6 yaş arasındaki öğrenciler ve öğretmenleri, İHH Yetim Birimi yetkilileri eşliğinde vakıf merkezini gezdiler.

Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” proje sunumunu izleyen öğrenciler daha sonra “Kelebek Etkisi” adlı çizgi filmini izlediler. Kampanya kapsamında doldurdukları kumbaraları teslim eden minikler, İHH İnsani Yardım Vakfı’na 1.497 TL bağışladılar. Bağışladıkları para ile İki katarakt ameliyatı karşılamak isteyen minikler, 1.080 TL ile de bir yetimin yıllık masrafını üstlendiler.

Vakıf yetkilileri çocuklara ayrılırken onlara kek, balon ve hikâye kitapları hediye etti.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021