İHH İnsani Yardım Vakfı
MotoBosna, 15 Temmuz’da yurda döndü
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonundaki MotoBosna ekibi, Srebrenitsa anmalarına dâhil olduktan sonra yurda dönerek 15 Temmuz etkinliklerine katıldı.
Bosna-Hersek 18.07.2017

11 Temmuz’daki Srebrenitsa anmalarına katılmak amacıyla kara yolu ile Bosna Hersek’e giden İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonundaki MotoBosna ekibi, 15 Temmuz’da yurda giriş yaparak darbe girişiminin yıl dönümündeki anmalara katıldı.

Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda bir araya gelen MotoBosna ekibi ve diğer motosiklet tutkunları, burada basın açıklaması yaptıktan sonra 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü vesilesiyle konvoy oluşturdu. Siren ve tekbir sesleri arasında yola çıkan grup, darbe girişiminin kilit noktalarını turladı.

1.jpg

MotoBosna nedir?

6 Temmuz’da Sakarya’dan Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun katılımı ile yola çıkan MotoBosna ekibi, sırasıyla; İstanbul, Edirne, Kavala, Selanik, Üsküp, Prizren, İşkodra, Podgorica ve Saraybosna’yı aşarak Srebrenitsa’ya ulaşmıştı. Orada Srebrenitsa anmalarına katılan ekip, dönüş yolunda da Aliya İzzetbegoviç’in kabrine ve Mostar’a uğrayarak tekrardan kara yoluyla 15 Temmuz tarihinde yurda dönmek üzere yola çıkmıştı.

motobosn.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Annesi Tarık Kesekçi’yi anlattı
Annesi Tarık Kesekçi’yi anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken vefat eden 4 gençten Baykar Mühendisi Tarık Kesekçi’nin annesi Beyhan Kesekçi, İHH’nın Youtube kanalında oğlunu anlattı.
Nevşehir
23.12.2021
STK’lardan Suriye, Doğu Türkistan ve Filistin paneli
STK’lardan Suriye, Doğu Türkistan ve Filistin paneli
Sivil Toplum Kuruluşları tarafından 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde İstanbul Üniversitesi’nde ''Çözümsüzlüğe Çözüm Arayışları'' başlıklı panel düzenlendi.
10.12.2021
''Çözümsüzlüğe Çözüm Arayışları'' paneli düzenlenecek
''Çözümsüzlüğe Çözüm Arayışları'' paneli düzenlenecek
Sivil Toplum Kuruluşları’nca 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde İstanbul Üniversitesi’nde ''Çözümsüzlüğe Çözüm Arayışları'' başlıklı panel düzenlenecek.
10.12.2021