İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
MotoBosna, 15 Temmuz’da yurda döndü
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonundaki MotoBosna ekibi, Srebrenitsa anmalarına dâhil olduktan sonra yurda dönerek 15 Temmuz etkinliklerine katıldı.
Bosna-Hersek 18.07.2017

11 Temmuz’daki Srebrenitsa anmalarına katılmak amacıyla kara yolu ile Bosna Hersek’e giden İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonundaki MotoBosna ekibi, 15 Temmuz’da yurda giriş yaparak darbe girişiminin yıl dönümündeki anmalara katıldı.

Fatih'teki Saraçhane Parkı'nda bir araya gelen MotoBosna ekibi ve diğer motosiklet tutkunları, burada basın açıklaması yaptıktan sonra 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü vesilesiyle konvoy oluşturdu. Siren ve tekbir sesleri arasında yola çıkan grup, darbe girişiminin kilit noktalarını turladı.

1.jpg

MotoBosna nedir?

6 Temmuz’da Sakarya’dan Dünya Motosiklet Şampiyonu Kenan Sofuoğlu’nun katılımı ile yola çıkan MotoBosna ekibi, sırasıyla; İstanbul, Edirne, Kavala, Selanik, Üsküp, Prizren, İşkodra, Podgorica ve Saraybosna’yı aşarak Srebrenitsa’ya ulaşmıştı. Orada Srebrenitsa anmalarına katılan ekip, dönüş yolunda da Aliya İzzetbegoviç’in kabrine ve Mostar’a uğrayarak tekrardan kara yoluyla 15 Temmuz tarihinde yurda dönmek üzere yola çıkmıştı.

motobosn.jpg

İlgili haberler
Tümünü Gör
Doğu Türkistan’ın tarihsel hafızası dijitale aktarıldı
Doğu Türkistan’ın tarihsel hafızası dijitale aktarıldı
2021 yılından bu yana Filistin mücadelesinin dününe ve bugününe ışık tutan Dijital Hafıza Merkezi, Doğu Türkistan’da yaşananları ve tarihi arka planını özgün içeriklerle ele aldığı yeni arayüzünü yayınladı.
21.05.2024
Bağcılar’da on binlerin katılımıyla şehitlerimiz ve Filistin için yürüyüş
Bağcılar’da on binlerin katılımıyla şehitlerimiz ve Filistin için yürüyüş
Soğuk havaya rağmen şehitlerimiz ve Filistin için bir araya gelen on binler, Üçyüzlü Metro Durağı'ndan Bağcılar Meydanı'na yürüdü. İHH ve birçok sivil toplum kuruluşunun organize ettiği yürüyüşte katılımcılar, teröre ve işgalci İsrail’in zulümlerine tepki gösterdi.
11.01.2024
On binler Ümraniye'de şehitlerimiz ve Filistin için yürüdü
On binler Ümraniye'de şehitlerimiz ve Filistin için yürüdü
Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen şehitlerimiz ve Filistin için bir araya gelen on binler, Yamanevler Metro Durağı'ndan Ümraniye Meydanı'na yürüdü.
07.01.2024