İHH İnsani Yardım Vakfı
Necaşinin Ülkesinde
İHH İnsani Yardım Vakfı, Necaşi’nin torunlarının su özlemini sona erdirmeye çalışıyor. İHH, Etiyopya’da geçtiğimiz günlerde 15 adet su kuyusunu hizmete açtı. Bunlarla beraber ülkede açılan kuyu sayısı 58’e ulaştı.
Afrika, Etiyopya 07.09.2009

2000 yılından beri Afrika ülkeleriyle yoğun bir şekilde ilgilenen ve birçok projeye destek veren İHH İnsani Yardım Vakfı, su hasreti çeken Etiyopyalıların yardımına koştu. Etiyopya’da yıllardır devam eden su kuyusu açma çalışmaları hızlanarak sürüyor. Kuyular suya hasreti sona erdirdi İHH, geçtiğimiz günlerde Etiyopya’nın değişik bölgelerinde yaptırdığı 15 adet su kuyusunu hizmete açtı.

Kofale, Woreda, Keballa ve Tullicha Qore bölgelerinde su kuyularının hizmete açılması büyük sevince yol açtı. Söz konusu kuyulardan 9 adedi, Araştırma ve Kültür Vakfı’nın bağışlarıyla açıldı. Diğer 6 tanesi de Milli Gazete, Gülteks gibi kurumlar ve bazı hayırseverler tarafından yapılan bağışlarla hizmete açıldı. Şükür, Genç Öncüler, Umran, Pınar, Mualla, Fehime Türk Bayburtlu, Milli Gazete, Gülteks, Beyazgül, Gülder ve Çamoluk isimlerini taşıyan kuyulardan binlerce kişi faydalanacak.

Etiyopya’ya 58 adet kuyu Kuyuların hizmete açılışı sırasında ellerindeki bidonlarla su almaya gelen Etiyopyalılar, “Yıllardır çok zor şartlarda ve uzak yerlerden su temin ediyorduk. Yaşadığımız bölgeye kuyu açılmasına ve temiz suyun temin edilmesine aracı olan herkese yürekten teşekkür ediyoruz.” dediler. İHH’ya ve Türkiyeli hayırseverlere sık sık dua eden Etiyopyalılar, Osmanlı torunları olarak gördükleri Türkiye halkının kendilerine yardım eli uzatmasına ise çok sevindiklerini söylediler. Son olarak açılan 15 adet kuyu ile birlikte Etiyopya’da toplam 58 adet su kuyusu açılmış oldu. Yenilerinin açılması için de çalışmalar devam ediyor.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021