İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Necmettin Erbakan yetimleri bağrına bastı
İHH tarafından Türkiye’ye getirilen yetimler, Ankara’da Milli Görüş Lideri Prof.Dr.Necmettin Erbakan'ın misafiri oldu.Yetim çocukları bağrına basan Erbakan geleceğin bu yetimlerde olduğunu ifade etti.
Türkiye 20.10.2009

4. Uluslararası Yetim Buluşması için İHH  tarafından Türkiye'ye getirilen yetimlerin İstanbul’dan sonraki durakları Anakara oldu. Eski Başbakanlardan Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan yetim çocukları makamında kabul etti. Yetim çocuklar Erbakan hocanın elini öperek, halini hatırını sordu. Necmettin Erbakan da her biri ayrı bir ülkeden gelen yetimlerle yakından ilgilendi. Onlarla sohbet etti.

Geleceğin yetimlerde olduğunu ifade eden Erbakan yetimlere sahip çıkılmanın önemine vurgu yaptı.
Prof. Dr. Necmettin Erbakan, dünyada her geçen gün savaşlar ve işgaller nedeniyle daha fazla insanın  öldüğünü, dul ve yetim kaldığını belirterek, “Bu dünya böyle devam edemez. Rakamlara baktığınız zaman dünyada savaşlar ve işgaller nedeniyle her yıl daha fazla insan ölüyor, daha fazla çocuk yetim kalıyor, daha fazla kadın dul kalıyor, yoksul ve muhtaç hale geliyor, evsiz, yurtsuz kalıyor. Bu dünyaya yeni bir Birleşmiş Milletler ve yeni uluslar arası kuruluşlar lazım ve kurulmalı” dedi.

Yetim çocuklarla birlikte Erbakan’ı ziyaret eden İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç. Türkiye’ye 10 ülkeden 50 çocuk getirdiklerini söyledi. Dünya üzerinde 143 milyon çocuğun yetim olduğuna dikkat çeken Oruç, “Dünya üzerinde en sıkıntılı olarak hayatlarını sürdürmeye çalışan insan grubu, yetim çocuklardır. Herkesin bu çocuklara sahip çıkması, sahiplenmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

Yapılan ziyaretin sonunda yetim çocuklar ülkelerinden getirdikleri çeşitli hediyeleri Erbakan'a hediye ederken Necmettin Erbakan  da çocuklara hediyeler verdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022