İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Nevşehir’den Suriye’ye 7 yardım TIR’ı
Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği'nce Suriye’ye ulaştırılmak üzere, içerisinde insani yardım malzemesi bulunan 7 adet TIR gönderildi.
Suriye 24.01.2014

İHH’nın başlattığı kampanya kapsamında Nevşehir İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinin topladığı yardımlarla hazırlanan 109’uncu yardım TIR’ları dualarla uğurlandı.

TIR’ların uğurlanmasından önce düzenlenen törende bir konuşma yapan İHH Gönüllüleri Nevşehir Koordinatörü Baki Öncel, BM'yi Suriye'deki insanlar için yardıma çağırdı.

Suriye halkı için yardımda bulunan hayırsever Nevşehir halkına da teşekkür eden Öncel, “Nevşehir’imizin asil halkı, siz sembolik de olsa zalime köstek mazluma destek olmaya devam ediyorsunuz. Yiyeceğiniz bir ekmeği, içeceğiniz suyu paylaşıyor, üzerinize düşeni yapmaya çalışıyorsunuz. Siz masum halkın katledilmesine, açlığa ve soğuğa terk edilmesine razı olmadığınız için, ensar oluyor muhacirlere sahip çıkıyorsunuz. Bir farzı yerine getirip sahabe ahlakını yaşıyorsunuz” diye konuştu.

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir,Kapadokya TV Genel Müdürü Behçet Alkan ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve İHH gönüllülerinin katıldığı törende daha sonra İl Müftü Yardımcısı Nazım Haksever tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dua ile birlikte yardım konvoyu yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022