İHH İnsani Yardım Vakfı
Nevşehir’den Suriye’ye 7 yardım TIR’ı
Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği'nce Suriye’ye ulaştırılmak üzere, içerisinde insani yardım malzemesi bulunan 7 adet TIR gönderildi.
Suriye 24.01.2014

İHH’nın başlattığı kampanya kapsamında Nevşehir İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinin topladığı yardımlarla hazırlanan 109’uncu yardım TIR’ları dualarla uğurlandı.

TIR’ların uğurlanmasından önce düzenlenen törende bir konuşma yapan İHH Gönüllüleri Nevşehir Koordinatörü Baki Öncel, BM'yi Suriye'deki insanlar için yardıma çağırdı.

Suriye halkı için yardımda bulunan hayırsever Nevşehir halkına da teşekkür eden Öncel, “Nevşehir’imizin asil halkı, siz sembolik de olsa zalime köstek mazluma destek olmaya devam ediyorsunuz. Yiyeceğiniz bir ekmeği, içeceğiniz suyu paylaşıyor, üzerinize düşeni yapmaya çalışıyorsunuz. Siz masum halkın katledilmesine, açlığa ve soğuğa terk edilmesine razı olmadığınız için, ensar oluyor muhacirlere sahip çıkıyorsunuz. Bir farzı yerine getirip sahabe ahlakını yaşıyorsunuz” diye konuştu.

Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçen, Memur-Sen İl Temsilcisi Mustafa Özdemir,Kapadokya TV Genel Müdürü Behçet Alkan ile çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve İHH gönüllülerinin katıldığı törende daha sonra İl Müftü Yardımcısı Nazım Haksever tarafından okunan Kuran-ı Kerim ve yapılan dua ile birlikte yardım konvoyu yola çıktı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021
Engel tanımayan bir hikaye
Engel tanımayan bir hikaye
Bu haftaki İyilik Hikayeleri’ne konuk olan Konya'nın Doğanhisar ilçesinde yaşayan Sevgi Akyıl, 20 yıldır yaptığı hayır çalışmaları ve yaşantısıyla insanlara örnek oluyor.
Konya
10.05.2021