İHH İnsani Yardım Vakfı
Nöbet yerimizi asla terketmeyeceğiz
İstanbul’da Filistin Dayanışma Geceesi düzenlendi. İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen geceye yoğun katılım oldu.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 08.02.2009

Hınca hınç dolan salonda katılımcılar, sürekli Filistin lehine sloganlar atarken İsrail lanetlendi.

İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze ile ilgili bir sinevizyon gösterimiyle başlayan programda Grup Genç de ezgileriyle yer aldı. Gecenin sonunda hayırsever vatandaşların yaptığı bağışlar Gazze halkına ulaştırılmak üzere vakfımıza teslim edildi.

Filistin duyarlılığının dorukta olduğu gecenin sonunda Ömer Döngeloğlu tarafından Gazze ve tüm İslam dünyası için bir dua yapıldı.

Programda ilk konuşmayı İnsan ve Medeniyet Hareketi Başkanı İkram Soltan yaptı. Soltan konuşmasında Gazze’nin İslam dünyası için olan önemine değindi.

Soltan’dan sonra Gazze’den yeni dönen Genel Başkanımız Bülent Yıldırım, konuştu. Gazze’de kaldığı 20 gün içerisinde yaşadıklarını anlatan Yıldırım, “Neredeyse her evde bir şenit var. İnsanlar bir çok şeylerini kaybetmelerine rağmen moralleri son derece yüksek. O çocukların gözyaşlarını görmek lazım. Gazze şehitlerin beldesi.

Filistin direndi ve kazandı. Ama şimdi bizim de onlara yardım etmemiz lazım. Gazze’yi yeniden onarmalıyız. Biz İHH olarak evleri yıkılan 2 bin aileye ikişer bin Euro ile 1350 şehit ailesine 1000 Euro dağıttık. Evleri yıkılanlar en azından ev sahibi olana kadar kendilerine bir ev tutsunlar diye bu yardımı yaptık” dedi.

“Gazze Yahudilerin, siyonizmin yenildiği yerdir. Gazze zaferin kalesidir” diyen Yıldırım, konuşmasını “Mescid-i Aksa’da buluşmak üzere” sözleriyle bitirdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Yetim büyüdü, yetimlerin abisi oldu
Küçük yaşlarda babası vefat eden ve yanında büyüdüğü dedesi sayesinde İHH ile tanışan Ahmet Emre Eke, bugün Vakfın yönetim kurulu üyelerinden biri. Eke, vakıfla tanışmasını ve devam eden süreci İHH’nın Youtube kanalında anlattı.
03.02.2022
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
Değerlendirme ve Planlama Toplantısı gerçekleştirildi
İHH İnsani Yardım Vakfı’nın “2021 Yılı Değerlendirme ve 2022 Yılı Planlama Toplantısı” İstanbul’da gerçekleştirildi.
29.01.2022
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022