İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Nöbet yerimizi asla terketmeyeceğiz
İstanbul’da Filistin Dayanışma Geceesi düzenlendi. İnsan ve Medeniyet Hareketi tarafından Abdi İpekçi Spor Salonu’nda düzenlenen geceye yoğun katılım oldu.
Filistin, Ortadoğu, Türkiye 08.02.2009

Hınca hınç dolan salonda katılımcılar, sürekli Filistin lehine sloganlar atarken İsrail lanetlendi.

İsrail saldırılarına maruz kalan Gazze ile ilgili bir sinevizyon gösterimiyle başlayan programda Grup Genç de ezgileriyle yer aldı. Gecenin sonunda hayırsever vatandaşların yaptığı bağışlar Gazze halkına ulaştırılmak üzere vakfımıza teslim edildi.

Filistin duyarlılığının dorukta olduğu gecenin sonunda Ömer Döngeloğlu tarafından Gazze ve tüm İslam dünyası için bir dua yapıldı.

Programda ilk konuşmayı İnsan ve Medeniyet Hareketi Başkanı İkram Soltan yaptı. Soltan konuşmasında Gazze’nin İslam dünyası için olan önemine değindi.

Soltan’dan sonra Gazze’den yeni dönen Genel Başkanımız Bülent Yıldırım, konuştu. Gazze’de kaldığı 20 gün içerisinde yaşadıklarını anlatan Yıldırım, “Neredeyse her evde bir şenit var. İnsanlar bir çok şeylerini kaybetmelerine rağmen moralleri son derece yüksek. O çocukların gözyaşlarını görmek lazım. Gazze şehitlerin beldesi.

Filistin direndi ve kazandı. Ama şimdi bizim de onlara yardım etmemiz lazım. Gazze’yi yeniden onarmalıyız. Biz İHH olarak evleri yıkılan 2 bin aileye ikişer bin Euro ile 1350 şehit ailesine 1000 Euro dağıttık. Evleri yıkılanlar en azından ev sahibi olana kadar kendilerine bir ev tutsunlar diye bu yardımı yaptık” dedi.

“Gazze Yahudilerin, siyonizmin yenildiği yerdir. Gazze zaferin kalesidir” diyen Yıldırım, konuşmasını “Mescid-i Aksa’da buluşmak üzere” sözleriyle bitirdi.

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022