İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Öğrenciler 50 yetimin hamiliğini üstlendi
Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri 50 yetime sponsor oldu.
Türkiye 27.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Ankara Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde 2013’ün Aralık ayında dünya yetimlerinin temel ihtiyaçlarını, Türkiye’deki kardeşleri vasıtası ile karşılamayı amaçlayan “Her Sınıfın Bir Yetimi Var” kampanyası için sunumlar gerçekleştirdi.

Aralarında İHH gönüllülerinin de bulunduğu Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi öğrencileri 25, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri ise 25 olmak üzere toplam 50 yetimin hamiliğini üstlendiler.

Projenin gördüğü rağbetten dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Ankara İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Yetim Birimi Sorumlusu Orhan Demirel, “Arkadaşlar bu işe başladıklarından bir elin parmakları kadardılar. Şimdi yetimleriyle beraber kocaman bir aile oldular. Bu projeye yaklaşık 300 üniversite öğrencisi destek veriyor. Bu yetimlerimizin bereketi olsa gerek. Biz bundan dolayı çok mutluyuz. Sunumlarımıza ve çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022