İHH İnsani Yardım Vakfı
Öğrenciler 50 yetimin hamiliğini üstlendi
Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri 50 yetime sponsor oldu.
Türkiye 27.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, Ankara Üniversitesi ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde 2013’ün Aralık ayında dünya yetimlerinin temel ihtiyaçlarını, Türkiye’deki kardeşleri vasıtası ile karşılamayı amaçlayan “Her Sınıfın Bir Yetimi Var” kampanyası için sunumlar gerçekleştirdi.

Aralarında İHH gönüllülerinin de bulunduğu Ankara Üniversitesi İlâhiyat Fakültesi öğrencileri 25, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri ise 25 olmak üzere toplam 50 yetimin hamiliğini üstlendiler.

Projenin gördüğü rağbetten dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren Ankara İnsani Yardım Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Yetim Birimi Sorumlusu Orhan Demirel, “Arkadaşlar bu işe başladıklarından bir elin parmakları kadardılar. Şimdi yetimleriyle beraber kocaman bir aile oldular. Bu projeye yaklaşık 300 üniversite öğrencisi destek veriyor. Bu yetimlerimizin bereketi olsa gerek. Biz bundan dolayı çok mutluyuz. Sunumlarımıza ve çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021