İHH İnsani Yardım Vakfı
Öğrenciler iyilik yarışında
İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Aksaray’da en fazla yetim üstlenen okulları ziyaret etti.
Türkiye 20.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli öğrenciler tarafından karşılanmasını hedefleyen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası kapsamında, Aksaray ilçesi içerisinde 2013-2014 eğitim-öğretim yılı 1’inci döneminde en fazla yetim destekleyen okulları ziyaret etti.

13’er yetim ile Özel Ak İrfan Koleji ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, 9 yetim ile de Yunus Emre Anadolu Lisesi bulundukları ilçelerde en fazla yetim destekleyen okul oldular. Okul müdürlerini ziyaret eden İHH İnsani Yardım Vakfı Aksaray Temsilcisi Önder Özkan, en çok yetim sahiplenen iller sıralamasında katılımcı okul ve yetim sayısı bakımından Aksaray ilçesinin yedinci sırada olduğunu söyledi. Özkan, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var kampanyasına çocukların verdiği bu destekten dolayı çok mutluyuz. Değerlerimizin bilip tanınması ve yetim bir peygamberin ümmeti olduğumuzun sürekli hatırlanması, yetimlere her zaman sahip çıkma hassasiyetini diri tutacaktır” şeklinde konuştu.

Ayrıca Aksaray Merkez Kız Kur’an Kursu 7 ve Taptuk Emre Kur’an Kursu ise 6 yetim üstlenerek ilçelerinde en fazla yetim üstlenen Kur’an Kursu oldular.


 

 

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021