İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Öğrenciler iyilik yarışında
İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi kapsamında Aksaray’da en fazla yetim üstlenen okulları ziyaret etti.
Türkiye 20.02.2014

İHH İnsani Yardım Vakfı yetkilileri, yetim çocukların günlük ihtiyaçlarının Türkiyeli öğrenciler tarafından karşılanmasını hedefleyen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” kampanyası kapsamında, Aksaray ilçesi içerisinde 2013-2014 eğitim-öğretim yılı 1’inci döneminde en fazla yetim destekleyen okulları ziyaret etti.

13’er yetim ile Özel Ak İrfan Koleji ve Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu, 9 yetim ile de Yunus Emre Anadolu Lisesi bulundukları ilçelerde en fazla yetim destekleyen okul oldular. Okul müdürlerini ziyaret eden İHH İnsani Yardım Vakfı Aksaray Temsilcisi Önder Özkan, en çok yetim sahiplenen iller sıralamasında katılımcı okul ve yetim sayısı bakımından Aksaray ilçesinin yedinci sırada olduğunu söyledi. Özkan, “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var kampanyasına çocukların verdiği bu destekten dolayı çok mutluyuz. Değerlerimizin bilip tanınması ve yetim bir peygamberin ümmeti olduğumuzun sürekli hatırlanması, yetimlere her zaman sahip çıkma hassasiyetini diri tutacaktır” şeklinde konuştu.

Ayrıca Aksaray Merkez Kız Kur’an Kursu 7 ve Taptuk Emre Kur’an Kursu ise 6 yetim üstlenerek ilçelerinde en fazla yetim üstlenen Kur’an Kursu oldular.


 

 

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022