İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
On binler, Gazze’ye destek için yürüdü
Türkiye’nin birçok şehrinde, İsrail zulmüne dikkati çekmek ve Gazze’ye destek olmak amacıyla Filistin İnisiyatifi Platformu öncülüğünde “El Ele Gazze Şeridi” eylemi düzenlendi. İstanbul’da düzenlenen eylemde on binlerce kişi, Edirnekapı’dan Sultanahmet Meydanı’na yürüdü. Eyleme katılanlar, güzergâh üzerinde 3,5 kilometrelik insan zinciri oluşturdu.
Filistin, Filistin-Gazze 12.11.2023

7 Ekim’den bu yana Gazze’deki katliamlarıyla soykırım suçu işleyen işgalci İsrail, tüm dünyada düzenlenen eylemlerle protesto ediliyor. Filistin İnisiyatifi Platformu öncülüğünde bugün, Türkiye’nin farklı şehirlerinde “El Ele Gazze Şeridi” eylemi düzenlendi.

3,5 kilometrelik insan zinciri

Eylemin gerçekleştirildiği illerden olan İstanbul’da on binlerce kişi, Edirnekapı’dan önce Beyazıt Meydanı’na, ardından Sultanahmet Meydanı’na yürüdü. Güzergâh üzerinde 3,5 kilometrelik insan zinciri oluşturan katılımcılar, İsrail zulmünü protesto etti, Gazze’ye destek mesajı verdi.     

on-binler-gazzeye-destek-icin-yurudu-2.jpg

“Filistin; insanlığı, hakikati ve direnişi temsil ediyor”

Sultanahmet Meydanı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Yazar Yusuf Kaplan, Filistin meselesinin sadece Filistin'in meselesi olmadığını belirterek, tarihinin en kanlı dönemlerinden birisini yaşayan Filistin'in; insanlığı, masumiyeti, hakikati ve direnişi temsil ettiğini söyledi.

yusuf-kaplan.jpg

“İnsanlık Gazze’deki katliama isyan etti”

Kaplan, "Bu katliamları yapanlar, tarihin karanlık çöplüğüne gömülecekler. Gazze soykırımı, insanlığın geleceği açısından milat olacak. İnsanlık bu vahşete 'dur' diyecek. Nitekim görüyorsunuz, insanlığı ayağa kaldırdı. Gazze'deki katliama bütün insanlık isyan etti, başkaldırdı. Bütün dünyaya sesleniyoruz. Katil İsrail'i durduramadığınız sürece insanlığınızı haysiyetinizi koruyamazsınız." dedi.

Eylem, Filistinliler için dua edildikten sonra nihayete erdi.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bağcılar’da on binlerin katılımıyla şehitlerimiz ve Filistin için yürüyüş
Bağcılar’da on binlerin katılımıyla şehitlerimiz ve Filistin için yürüyüş
Soğuk havaya rağmen şehitlerimiz ve Filistin için bir araya gelen on binler, Üçyüzlü Metro Durağı'ndan Bağcılar Meydanı'na yürüdü. İHH ve birçok sivil toplum kuruluşunun organize ettiği yürüyüşte katılımcılar, teröre ve işgalci İsrail’in zulümlerine tepki gösterdi.
11.01.2024
On binler Ümraniye'de şehitlerimiz ve Filistin için yürüdü
On binler Ümraniye'de şehitlerimiz ve Filistin için yürüdü
Soğuk ve yağmurlu havaya rağmen şehitlerimiz ve Filistin için bir araya gelen on binler, Yamanevler Metro Durağı'ndan Ümraniye Meydanı'na yürüdü.
07.01.2024
İstanbul’da “Şehitlerimiz ve Filistin İçin Yola Çık” konvoyu düzenlenecek
İstanbul’da “Şehitlerimiz ve Filistin İçin Yola Çık” konvoyu düzenlenecek
İHH İnsani Yardım Vakfı Arama Kurtarma Birimi’nin öncülüğünde “Şehitlerimiz ve Filistin İçin Yola Çık” sloganıyla araç konvoyu düzenlenecek. Yarın saat 20.00’de Maltepe Orhangazi Parkı’ndan başlayacak konvoy eylemi, Söğütlüçeşme’de sona erecek.
27.12.2023