İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Arakan’a bir yetimhane daha
Yaklaşık 20 yıldır bölgedeki insani yardım çalışmalarını sürdürmekte olan İHH İnsani Yardım Vakfı, Memursen işbirliği ile Arakanlı yetim çocuklar için Mehmet Akif İnan Külliyesi’nin temellerini attı.
Arakan 05.11.2013

Memursen işbirliği ile Arakanlı yetim çocuklar için Mehmet Akif İnan Külliyesi’nin temellerini attı.

Daha önce Arakanlı yetim çocuklar için Darul İman Yetimhanesi’ni açan İHH, şimdi de Türkiye’nin en büyük memur sendikası olan MEMURSEN ile birlikte 100 yetim çocuğun barınma, eğitim ve sosyal faaliyet imkânı bulacakları Mehmet Akif İnan Külliyesi’nin temelini attı.

Külliyenin tüm masraflarını karşılayan MEMURSEN ayrıca kurumun hizmete açıldıktan sonra misafir edeceği 100 çocuğu İHH’nın sponsorluk sistemi kapsamında düzenli olarak destekleyecek.

İnşaatının bir yıl içerisinde tamamlanması planlanan külliye içerisinde çocukların yatılı kalacakları yurt binaları, meslek okulu, klinik, serbest etkinlik odaları, oyun alanları ve cami bulunacak.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022