İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Kayseri’de yetim gecesi
İstanbul’dan sonra Kayseri’de Kadir Has Kongre Merkezinde yetim gecesi düzenlendi. Yetimlerin ilahi, ezgi ve oyunlarına büyük bir ilgi gösterildi. Zaman zaman duygusal anlar yaşanan gecede yapılan kon
Türkiye 23.10.2009

10 Ülkeden 50 yetim çocuğun katıldığı ve bir birinden güzel gösterilerin sunulduğu gece, Pakistan´dan gelen Hafız Hamza isimli yetim çocuğun Kur´an okumasıyla başladı. Geceye Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki´nin yanı sıra çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri de katıldı.

Programda bir konuşma yapan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, dünyanın değişik bölgelerinde yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler vererek, Kayserililerin yetim çocuklara daha fazla sahip çıkmasını istedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki de yetimlerin Allahın emanetleri olduğunu belirterek, "Yetimlere merhamet etmeliyiz,şefkat göstermeliyiz. İHH´yı yaptığı çalışmalardan dolayı kutluyorum” dedi.

Kayseri İnsani Yardım Derneği Başkanı Şaban Sözduyar da yaptığı konuşmada, Kayserili hayırseverlerin katkılarından bahsederek, bundan sonrada yorulmadan hizmet etmeye devam edeceklerini kaydetti.

Lübnan, Filistin, Pakistan, Kırgızistan, Doğu Türkistan gibi çeşitli ülkelerden gelen çocukların sunduğu gösterilen salonu dolduran binlerce kişi tarafından ilgi ile izlendi.

Gecede ayrıca, Ömer Karaoğlu ve Ammar 114 gibi ünlü sanatçılar da en sevilen eserlerini seslendirdiler.

Yetimler, Kayseri Valisini ve Müftüsünü ziyaret ettiler

Yetim çocuklar, programları çerçevesinde Kayseri Valisi Mevlüt Bilici’yi makamında ziyaret ettiler.

İHH Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Oruç ve Kayseri İnsani Yardım Derneği Başkanı Şaban Sözduyar’ın da hazır bulunduğu ziyarette konuşan Vali Mevlüt Bilici, dünyamızda yaşanan savaşların ve doğal afetlerin bütün insanlığı etkilediğini, ancak en fazla etkilenen kesimin çocuklar olduğunu dile getirirken, yetim kalan çocuklara sahip çıkmanın bir insanlık görevi olduğunu söyledi

 Vali Mevlüt Bilici dünyanın çeşitli ülkelerinden ziyarete gelen yetim çocuklara çeşitli hediyeler verdi. Pakistan'dan gelen yetim çocuklar ise yanlarında getirdikleri çeşitli hediyeleri Vali Mevlüt Bilici'ye verdiler.

Yetim çocuklar daha sonra Kayseri İl Müftüsü Şaban İşlek'i makamında ziyaret etti. Müftü İşlek çocukları kapıda karşılarken yetimlerle tek tek ilgilendi. Peygamber Efendimizin (sav) de bir yetim olarak büyüdüğünü söyleyen Şaban İşlek yetim olgusunun dinimizce ne kadar önemli olduğunu vurguladı.

Müftü Şaban İşlek, Türkçe yaptığı konuşmayı daha sonra Arapça ve Arnavutça yaptı. Yetim çocuklarla topluca fotoğraf çektiren İşlek daha sonra hepsine abdest aldıktan sonra ellerini ve yüzünü kurulamak için üzerinde Kayseri Müftülüğü yazısı işlenmiş birer havlu ve çeşitli hediyeler dağıttı.

İlgili haberler
Tümünü gör
İHH deprem bölgelerinde 7 bin 21 kişiyle çalışıyor
İHH deprem bölgelerinde 7 bin 21 kişiyle çalışıyor
İHH İnsani Yardım Vakfı, bir aylık süreç içerisinde 7 bin 21 arama kurtarma görevlisi ve yardım gönüllüsü ile depremden etkilenen illerde faaliyet gösterdi. Vakıf; gıda, barınma, giyecek gibi birçok alanda milyonlarca insana destek ulaştırdı. İHH depremin yaşandığı 10 ildeki yardım çalışmalarına devam ediyor.
09.03.2023
Uluslararası öğrenciler deprem bölgeleri için seferber oldu
Uluslararası öğrenciler deprem bölgeleri için seferber oldu
Sefire-i Alem Derneği öncülüğünde 19 farklı ülkeden 50’yi aşkın öğrenci depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla örnek bir çalışma gerçekleştirdi. Öğrenciler, dernek binasında kurulan atölyelerde İHH İnsani Yardım Vakfı’nın kermesinde satılması için sarma ve mantı hazırladı. Ürünlerin satışından elde edilen gelir Kahramanmaraş’ta kurulması planlanan konteyner mahallesinde kullanılacak. Öğrenciler tarafından ayrıca, çocuklar için oyuncak kampanyası başlatılırken, deprem bölgesine gönderilmek üzere toka ve çeşitli giyecekler de dikildi.
18.02.2023
Türkiye’den Ukrayna’ya mobil aşevi
Türkiye’den Ukrayna’ya mobil aşevi
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Rusya’nın saldırısı altındaki Ukrayna’ya gönderilen mobil aşevi İstanbul’dan yola çıktı. Aşevinin günde 30 bin kişiye yemek dağıtması planlandı. Ayrıca İHH’nın geçtiğimiz haftalarda Ukrayna’ya gönderdiği 3 TIR dolusu yardım malzemesi de savaş mağdurlarına ulaştırıldı.
Ukrayna
27.01.2023