İHH İnsani Yardım Vakfı
Osmaniye’de “Hayatı Yetimle Paylaş” projesi
Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği, "Hayatı Yetimle Paylaş" projesini hayata geçirdi.
Türkiye 28.11.2015

Osmaniye İHH’nın Proje Destek Sistemi (PRODES) kapsamında hazırladığı proje, İçişleri Bakanlığınca onaylandı.

Osmaniye de İHH İnsani Yardım Derneğince tespit edilen ve sosyal yardımda bulunulan Tek Ebeveynli Yetim Öksüz Çocuklu Aileler Derneği’nin Aile ve Gençlik Eğitim Merkezi salonunda yetim çocuklar ve anneleri için seminer ve kurslar düzenlemeye başlandı.

Seminerde Proje Koordinatörü Serhat Bulut, seminerlerin 9 ay devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Her ayın ortasında ve sonundaki Cumartesi günleri ailelerle toplantı yapılacak, katılımcı ve ailelerinin gelecek beklentilerini artırabilmek için meslek seçimi, iş arama becerileri ve süreçleri vb. Konularda Kariyer Planlama, Aile İçi İletişim ve Kişisel Gelişimle, Çocuğu Anlama Ve Başarı Düzeyinin Artırılması, Aile İçi İletişim ve Kişisel Gelişimle Sosyal Hayata Katılım seminerleri, düzenlenecektir. Proje kapsamı çerçevesinde çocuklar için Bilgisayar kursu, Futbol eğitimi, Masa tenisi ve Satranç kursu verilecektir."

Dernek binasında çocuklar için 10'ar kişilik gruplar halinde bilgisayar kursu ve aileler için eğitim semineri verildi. Katılımcılara çocuk eğitimi ile ilgili sorunlar, ebeveyn tutumlarının çocuk davranışlarına etkileri, çocuklarda sorumlulukların artırılması ve benzeri konular anlatıldı.

Katılımcılara sunumu Dernek üyesi Hasan Kazgı ve Ayça Demir, Ümran Koca yaptı. Eğitim seminerine Dernek Başkanı Nadir Sarıcan ve derneğin kadın kolları sorumlusu hanımlar katıldı.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021