İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Osmaniye’de “Hayatı Yetimle Paylaş” projesi
Osmaniye İHH İnsani Yardım Derneği, "Hayatı Yetimle Paylaş" projesini hayata geçirdi.
Türkiye 28.11.2015

Osmaniye İHH’nın Proje Destek Sistemi (PRODES) kapsamında hazırladığı proje, İçişleri Bakanlığınca onaylandı.

Osmaniye de İHH İnsani Yardım Derneğince tespit edilen ve sosyal yardımda bulunulan Tek Ebeveynli Yetim Öksüz Çocuklu Aileler Derneği’nin Aile ve Gençlik Eğitim Merkezi salonunda yetim çocuklar ve anneleri için seminer ve kurslar düzenlemeye başlandı.

Seminerde Proje Koordinatörü Serhat Bulut, seminerlerin 9 ay devam edeceğini belirterek, şunları söyledi:

“Her ayın ortasında ve sonundaki Cumartesi günleri ailelerle toplantı yapılacak, katılımcı ve ailelerinin gelecek beklentilerini artırabilmek için meslek seçimi, iş arama becerileri ve süreçleri vb. Konularda Kariyer Planlama, Aile İçi İletişim ve Kişisel Gelişimle, Çocuğu Anlama Ve Başarı Düzeyinin Artırılması, Aile İçi İletişim ve Kişisel Gelişimle Sosyal Hayata Katılım seminerleri, düzenlenecektir. Proje kapsamı çerçevesinde çocuklar için Bilgisayar kursu, Futbol eğitimi, Masa tenisi ve Satranç kursu verilecektir."

Dernek binasında çocuklar için 10'ar kişilik gruplar halinde bilgisayar kursu ve aileler için eğitim semineri verildi. Katılımcılara çocuk eğitimi ile ilgili sorunlar, ebeveyn tutumlarının çocuk davranışlarına etkileri, çocuklarda sorumlulukların artırılması ve benzeri konular anlatıldı.

Katılımcılara sunumu Dernek üyesi Hasan Kazgı ve Ayça Demir, Ümran Koca yaptı. Eğitim seminerine Dernek Başkanı Nadir Sarıcan ve derneğin kadın kolları sorumlusu hanımlar katıldı.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022