İHH İnsani Yardım Vakfı
Pakistan seferberliği devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen ’81 ilden 81 tır’ projesine destek her geçen gün artıyor. Kayseri, Sakarya ve Ağrı gönüllüleri de içerisini yardım malzemeleriyle doldurdukları tırla
Pakistan, Türkiye 26.10.2010

Yüzyılın en büyük felaketlerinden birisini yaşayan Pakistan’a destek olmak için İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen yardım çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Pakistan’da yaşanan sel afetinin ardından bölgeye bir kargo uçağı ve tren ile yardım malzemesi gönderen İHH İnsani Yardım Vakfı 3 bin tonluk yardım gemisini de önümüzdeki günlerde bölgeye yollayacak.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Pakistan halkının yaralarını sarmak için bölgeye yollayacağı 3 bin ton kapasiteli Gazze 1 gemisinin içini doldurmak için hummalı bir çalışma başlattı. Çalışmalar bütün hızıyla sürerken Türkiye’nin her yerinden yardım çalışmasına destek gelmeye de devam ediyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen ’81 ilden 81 tır’ çalışması kapsamında yeni yardım tırları Kayseri, Sakarya ve Ağrı’dan yola çıktı. Kayseri İHH gönüllüleri tarafından hazırlanan yardım tırının içerisinde 36 bin 500 adet serum seti, 10 bin 400 adet kan verme seti, bin 500 adet sonda, 82 bin 800 adet idrar torbası ve 10 bin adet şırınga bulunuyor. Kayserili yardımseverler birkaç gün içerisinde keçe yüklü bir tırı da İstanbul’a yollayacaklar. Sakarya’dan hareket eden 2 yardım tırının içerisinde ise terlik, ayakkabı, giyim eşyası, bebek bezi, bebek maması, ve un pirinç, yağ, şeker bulunuyor. Ağrı’dan uğurlanan yardım tırında ise gıda maddesi bulunuyor. Bütün illerden gelen yardımlar İHH’nın Çorlu’daki lojistik merkezinde toplanarak Pakistan’a gönderilecek Gazze 1 gemisine yüklenecek.

İnsanlık dışı bir ambargo ile karşı karşıya olan Gazze’ye insani yardım malzemesi götürürken İsrail’in kanlı saldırısına uğrayan gemi filosu içerisinde yer alan Gazze 1 gemisinde bakım çalışmalarında sona gelindi. Bu sefer sel afeti ile zor günler yaşayan Pakistan’a yardım ulaştıracak gemi önümüzdeki günlerde yeni rotasına doğru hareket edecek.

İlgili haberler
Tümünü gör
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Yakınları, Yusuf Taha Göktaş’ı anlattı
Genç İHH’nın Bursa’da düzenlediği Teknoloji Kampı’na giderken geçirdikleri kazada vefat eden 4 gençten Yusuf Taha Göktaş’ın yakınları İHH’nın Youtube kanalında onu anlattı.
Bursa
13.01.2022
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
Kadınlardan Afrika’ya Kur’an’ı Kerim hediyesi
İHH İstanbul Kadın Kolları, düzenledikleri kampanya ile birlikte Çad’da 9 bin 152 adet Kur’an’ı Kerim dağıtımı gerçekleştirdi.
22.09.2021
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
İhtiyaç sahiplerine ev eşyası yardımı
Kastamonu, Çankırı ve Eskişehir İHH İnsani Yardım Dernekleri tarafından, ihtiyaç sahibi aileler için mobilya dağıtımı yapıldı.
Çankırı, Eskişehir, Kastamonu
25.05.2021