İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Pakistan seferberliği devam ediyor
İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen ’81 ilden 81 tır’ projesine destek her geçen gün artıyor. Kayseri, Sakarya ve Ağrı gönüllüleri de içerisini yardım malzemeleriyle doldurdukları tırla
Pakistan, Türkiye 26.10.2010

Yüzyılın en büyük felaketlerinden birisini yaşayan Pakistan’a destek olmak için İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen yardım çalışmaları bütün hızıyla devam ediyor. Pakistan’da yaşanan sel afetinin ardından bölgeye bir kargo uçağı ve tren ile yardım malzemesi gönderen İHH İnsani Yardım Vakfı 3 bin tonluk yardım gemisini de önümüzdeki günlerde bölgeye yollayacak.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Pakistan halkının yaralarını sarmak için bölgeye yollayacağı 3 bin ton kapasiteli Gazze 1 gemisinin içini doldurmak için hummalı bir çalışma başlattı. Çalışmalar bütün hızıyla sürerken Türkiye’nin her yerinden yardım çalışmasına destek gelmeye de devam ediyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından organize edilen ’81 ilden 81 tır’ çalışması kapsamında yeni yardım tırları Kayseri, Sakarya ve Ağrı’dan yola çıktı. Kayseri İHH gönüllüleri tarafından hazırlanan yardım tırının içerisinde 36 bin 500 adet serum seti, 10 bin 400 adet kan verme seti, bin 500 adet sonda, 82 bin 800 adet idrar torbası ve 10 bin adet şırınga bulunuyor. Kayserili yardımseverler birkaç gün içerisinde keçe yüklü bir tırı da İstanbul’a yollayacaklar. Sakarya’dan hareket eden 2 yardım tırının içerisinde ise terlik, ayakkabı, giyim eşyası, bebek bezi, bebek maması, ve un pirinç, yağ, şeker bulunuyor. Ağrı’dan uğurlanan yardım tırında ise gıda maddesi bulunuyor. Bütün illerden gelen yardımlar İHH’nın Çorlu’daki lojistik merkezinde toplanarak Pakistan’a gönderilecek Gazze 1 gemisine yüklenecek.

İnsanlık dışı bir ambargo ile karşı karşıya olan Gazze’ye insani yardım malzemesi götürürken İsrail’in kanlı saldırısına uğrayan gemi filosu içerisinde yer alan Gazze 1 gemisinde bakım çalışmalarında sona gelindi. Bu sefer sel afeti ile zor günler yaşayan Pakistan’a yardım ulaştıracak gemi önümüzdeki günlerde yeni rotasına doğru hareket edecek.

İlgili haberler
Tümünü Gör
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa’da binlerin katıldığı Yetim Dayanışma Gecesi
Bursa İHH tarafından “10. Yetim Dayanışma Gecesi” programı düzenlendi. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkı sunduğu program, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde 2 bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Bursa, Yetim
25.12.2022
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
Uluslararası Kurban sempozyumu başladı
İHH, Kocaeli Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Uluslararası İslam Kültür ve Medeniyeti Sempozyumu başladı.
Kurban
03.06.2022
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH, Suriye'de cami inşa etti
İHH İnsani Yardım Vakfı, Suriye'nin kuzeyindeki Akterin kasabasında cami inşa etti.
02.06.2022