İHH İnsani Yardım Vakfı
0
Bağış Yap
Takip Et
TR
TRY
Kapat
  • Biz kimiz
  • Ne yapıyoruz
  • Ne yapabilirsiniz
  • Oturum aç
Pakistanlı Senatörden İHH ziyareti
Pakistanlı Senatör Muhammed Talha, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti, Pakistan halkının Türkiye halkının yanında olduğunu belirtti.
Pakistan 24.08.2016

Senatör Talha, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve beraberindeki heyet ile İHH Genel Merkezi’nde bir görüşme gerçekleştirdi.  Görüşmede Talha, darbe girişimi sonrasında Türkiye halkına sevgi, muhabbet ve desteklerini iletmek için geldiklerini söyledi.

51 Âlimin imzasının bulunduğu dayanışma mektubunu İHH Başkanı Yıldırım’a ileten Talha, İHH’nın dünya genelinde yaptığı çalışmalar konusunda kendisinin bilgisi olduğunu ve çok takdir ettiğini söyledi.

pakistanli-senator-2.jpg

Özellikle Pakistan çalışmaları konusunda İHH’ya teşekkürlerini ileten Talha, İHH Başkanı Yıldırım’a ve İHH Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç’a el dokuması halı hediye etti. Başkan Yıldırım da Talha’ya özel yazma bir Kuran’ı Kerim ve Kubbet-üs Sahra’nın kubbe bölümünden elde edilmiş orijinal bir parçayı hediye etti.

Görüşmede son olarak, Pakistan’daki güncel sorunlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu ve çeşitli çalışmaların geliştirilerek yürütülebileceği söylendi.

 pakistanli-senator-3.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
İşgalci İsrail Türkiye genelinde protesto edildi
İşgalci İsrail Türkiye genelinde protesto edildi
Genç İHH, Mavi Marmara Derneği ve Dijital Hafıza Merkezi, işgalci İsrail’in Gazze’de son günlerde giderek artan ve aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 21 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan saldırılarını Türkiye genelinde düzenlediği basın açıklamalarıyla protesto etti. İstanbul’daki basın açıklaması, İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde düzenlendi. Açıklamada, “İsrail’in içindeki ayrım önemli oranda büyümüş durumda. İsrail ne zaman siyaseten sıkışsa namlusunu Filistinlilere döndürüyor” denildi.
11.05.2023
Kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Çin’in zulümlerini anlattı
Kadınlar, Dünya Kadınlar Günü’nde Çin’in zulümlerini anlattı
Sivil Toplum Kuruluşları, Çin’in Doğu Türkistanlı kadınlara yönelik işlediği zulümleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde İstanbul’da düzenledikleri basın toplantısıyla anlattı.
08.03.2023
Doğu Türkistan için Müslüman ülkelere çağrı
Doğu Türkistan için Müslüman ülkelere çağrı
Sivil Toplum Kuruluşları tarafından, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları gününde Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nde ''Doğu Türkistan’daki Soykırım ve Hak Arayışları'' başlıklı panel düzenlendi. Panelin öncesinde, Çin’in Doğu Türkistan’daki zulümlerinin son bulması çağrısıyla ortak basın açıklaması gerçekleştirildi. Müslüman ülkelere çağrıda bulunan İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım, “Çin, karşısında bir blok görmeli” dedi.
10.12.2022