İHH İnsani Yardım Vakfı
Pakistanlı Senatörden İHH ziyareti
Pakistanlı Senatör Muhammed Talha, 15 Temmuz Darbe Girişimi sonrasında İHH İnsani Yardım Vakfı’nı ziyaret etti, Pakistan halkının Türkiye halkının yanında olduğunu belirtti.
Pakistan 24.08.2016

Senatör Talha, İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım ve beraberindeki heyet ile İHH Genel Merkezi’nde bir görüşme gerçekleştirdi.  Görüşmede Talha, darbe girişimi sonrasında Türkiye halkına sevgi, muhabbet ve desteklerini iletmek için geldiklerini söyledi.

51 Âlimin imzasının bulunduğu dayanışma mektubunu İHH Başkanı Yıldırım’a ileten Talha, İHH’nın dünya genelinde yaptığı çalışmalar konusunda kendisinin bilgisi olduğunu ve çok takdir ettiğini söyledi.

pakistanli-senator-2.jpg

Özellikle Pakistan çalışmaları konusunda İHH’ya teşekkürlerini ileten Talha, İHH Başkanı Yıldırım’a ve İHH Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç’a el dokuması halı hediye etti. Başkan Yıldırım da Talha’ya özel yazma bir Kuran’ı Kerim ve Kubbet-üs Sahra’nın kubbe bölümünden elde edilmiş orijinal bir parçayı hediye etti.

Görüşmede son olarak, Pakistan’daki güncel sorunlar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu ve çeşitli çalışmaların geliştirilerek yürütülebileceği söylendi.

 pakistanli-senator-3.jpg

İlgili haberler
Tümünü gör
Ayrımcılığa dur diyelim!
Ayrımcılığa dur diyelim!
Son günlerde mültecilere ve göçmenlere yönelik artan ırkçı ve ayrımcı söylemlere karşı İHH İnsani Yardım Vakfı ve Uluslararası Mülteci Hakları Derneği tarafından ortak kamuoyu duyurusu yayınlandı.
Mülteci
09.05.2022
“Mülteci meselesi siyasi değil insani bir meseledir”
“Mülteci meselesi siyasi değil insani bir meseledir”
Sivil Toplum Kuruluşları, mültecilerin ülkelerine dönmelerine yönelik artan siyasi söylemler ve bazı kesimlerce sürdürülen ırkçı yaklaşımlara ilişkin İHH Genel Merkezi’nde basın açıklaması yaptı.
Mülteci
28.04.2022
15 Ramazan Dünya Yetimler Günü
15 Ramazan Dünya Yetimler Günü
15 Ramazan Dünya Yetimler Günü, yetim çocuklara yönelik farkındalığın artırılması amacıyla bu sene dokuzuncu kez idrak edilecek. Anlamlı günde, Türkiye’de ve dünyanın pek çok ülkesinde çeşitli etkinlikler, hediye dağıtımları ve iftar programları gerçekleştirilecek.
Ramazan, Yetim
15.04.2022